Smary w sprayu

 

Przykładanie uwagi do dbałości o wszystkie elementy zautomatyzowanych maszyn przemysłowych jest jedną z najważniejszych kwestii, które mają wpływ na bezawaryjne działanie urządzeń. Smar w sprayu pomoże Ci zakonserwować łożyska, łańcuchy i inne elementy maszyn. Spray w aerozolu, w zależności od wyboru jego rodzaju, może być stosowany do różnego typu elementów, w tym tych, które mają kontakt z żywnością. Jeśli poszukujesz dobrej jakości środków smarnych, takich jak smar w sprayu – sprawdź tę kategorię.

Smar w sprayu – rodzaje

Spośród wszystkich oferowanych przez nas produktów można wyróżnić środki smarne, takie jak np. smar silikonowy w sprayu (np. smar silikonowy do uszczelek), smar miedziany w sprayu, suchy smar w sprayu, grafitowy i biały smar w sprayu, a także popularny smar teflonowy w sprayu. Każdy z nich ma inne właściwości chemiczne i nieco inne zastosowanie.

W postaci aerozolu możemy spotkać zarówno oleje – oleje do pielęgnacji, czyszczenia narzędzi, urządzeń i mechanizmów precyzyjnych, oleje uniwersalne, oleje z dopuszczeniem do celów przemysłu spożywczego (NSF, FDA).

Drugą grupę stanowią smary w sprayu – smary stanowiące formę zawiesiny w rozpuszczalniku, spełniające szeroki wachlarz wymagań, są to m.in. preparaty ochronne do łańcuchów, smary o wysokiej adhezji, smary uniwersalne, smary wysokotemperaturowe, smary do kół zębatych, smary silikonowe do armatur, uszczelnień  i tworzyw oraz inne.

W postaci aerozolu znajdziemy także bardzo szeroki wachlarz produktów o zastosowaniach specjalnych -  są to m.in. pasty montażowe z MoS2, pasty antyzapiekowe (pasta miedziana), lakiery ślizgowe (z MoS2, z PTFE), środki czyszczące, środki usuwające rdzę, pasty aluminiowe przeciwko zakleszczaniu się.

Smar w sprayu – zastosowanie

Otaczają nas tysiące ruchomych mechanizmów. Znajdują się one w produktach codziennego użytku – samochodach, rowerach, sprzęcie ogrodowym, w drzwiach czy bramach. Jednym słowem w domu i w pracy. Z mechanizmami mamy także do czynienia wszędzie tam gdzie są maszyny, linie produkcyjne czy transportowe.  Nie zawsze jednak pracują one precyzyjnie – wszędzie tam gdzie pojawia się tarcie, zanieczyszczenia, korozja, wysoka temperatura czy wpływ środowiska zewnętrznego mamy do czynienia ze zużyciem i narastającymi problemami z awaryjnością. I tutaj pojawiają się wszelkiego rodzaju produkty smarowe – jedną z grup są smary, oleje i inne środki smarne w postaci sprayu.

Każdy ze smarów, które znajdziesz w tej kategorii, ma określone, charakterystyczne właściwości. Smar w sprayu jest odporny na zmywanie i działanie wilgoci. Jest również przystosowany do znoszenia dużych zakresów temperatur, począwszy od minusowych (np. -30), do bardzo wysokich, nawet powyżej 150 stopni. Produkty w sprayu mogą również ułatwić nałożenie smaru lub oleju tam, gdzie jego aplikacja dłonią byłaby niemożliwa. Preparaty smarujące w sprayu są łatwe w użyciu i skutecznie pomagają gdy mamy utrudniony dostęp do punktu smarowego, który wymaga awaryjnego lub okresowego dosmarowania. Wybór produktów w aerozolu jest bardzo zróżnicowany i zaspokaja potrzeby, każdego użytkownika.

W postaci aerozolu występują także produkty spełniające bardzo szczegółowe wymagania naszych Klientów – płyny do ochrony form, warstwy ochronne do metali sprężone powietrze, spraye chłodzące przeznaczone do wykrywania pęknięć termicznych, preparaty do wykrywania nieszczelności. Jeżeli interesują Cię inne środki smarne znanych marek, takie jak np. popularne oleje Shell, koniecznie sprawdź pozostałe kategorie naszego sklepu.

 

Sklep

Zapraszamy do naszych
sklepów internetowych

http://sklep.smary.pl
http://emolykote.pl
http://ekluber.pl