Smary do koparki

 

Maszyny budowlane pracują bardzo intensywnie, a co za tym idzie – są mocno eksploatowane. Aby uniknąć problemów z nieustannymi awariami, warto zainwestować w dobry smar do koparki i zadbać o cykliczność jego stosowania. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale do najczęściej występujących awarii sworzni przyczynia się nieprawidłowe smarowanie poszczególnych elementów podzespołów wahacza. To właśnie dlatego, z pozoru jeden, niedrogi smar do sworzni koparek może realnie zredukować ryzyko wystąpienia poważnej awarii i co za tym idzie – przestoju prac.

Smar do koparki – jak działa?

Wielu właścicieli oraz serwisów maszyn budowlanych, pojazdów transportowych, pojazdów rolniczych oraz koparek stawia sobie pytanie jakie smary zastosować? Koparka, maszyna rolnicza lub maszyna budowlana jest sprzętem poddawanym wysokim obciążeniom, pracuje w ciężkich warunkach i nieraz narażone są na działanie wody oraz negatywnych czynników środowiska naturalnego (np. niskich i wysokich różnych temperatur). Nie bez znaczenia jest także stosunek cen do jakości  produktów stosowanego w tego typu maszynach ponieważ zarówno zużycie produktu jak i czas pracy tych urządzeń jest znaczny. 

Smar do sworzni w koparce ma szerokie spektrum działania. Aplikowany regularnie konserwuje, chroni i zapobiega powstawaniu korozji. Co najważniejsze – smar do sworzni poprawia płynność ich pracy, Zmniejsza tarcie i zapobiega przegrzaniu, zniszczeniu i poważnemu uszkodzeniu elementów maszyn budowlanych.

Smary do sworzni koparek – sprawdź naszą ofertę

W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości smary do koparek, które idealnie sprawdzą się do smarowania sworzni wahacza. Jeśli masz dylemat, który smar do sworzni wahacza wybrać – po prostu postaw na jeden z produktów z naszej oferty. W tej kategorii umieściliśmy wyselekcjonowany wybór najlepszych produktów, które idealnie spełnią wszystkie opisane funkcje.

Najbardziej rozpowszechnionym produktem smarnym stosowanym w pojazdach ciężkich jest smar oparty na zagęszczaczu litowym lub kompleksowym zagęszczaczu  litowym, zawierający dodatki chroniące przed zużyciem, zapobiegające korozji, zwiększające przyczepność, przeciwutleniające oraz zawierające dodatki EP. W przypadku charakterystycznych wymagań stosowane są także smary oparte na zagęszczaczu wapniowym, kompleksowym wapniowo-litowym i inne.

Smary do maszyn - zastosowanie

Smary do maszyn budowlanych, rolniczych i innych wykorzystywane są do smarowania wysoko obciążonych punktów tarcia metal/metal, z powodzeniem sprawdzają się w łożyskach, sworzniach, mechanizmach krzywkowych i sprzęgieł w pojazdach ciężkich, traktorach, dźwigach, koparkach, do smarowania wieńców obrotowych w konwerterach, kruszarkach i koparkach wyposażonych w systemy natrysku bądź centralnego smarowania. Smarowanie sprzęgieł zębatych poddawanych wysokim obciążeniom. Używane także tam gdzie istnieje ryzyko powstawania wżerów, pęknięć lub korozji pod wpływem zużycia i wilgoci.

Jeżeli interesują Cię wysokiej jakości środki smarne, sprawdź również pozostałe kategorie naszego sklepu. Znajdziesz w nich produkty znanych marek, takie jak oleje Fuchs i wiele innych.

 

Sklep

Zapraszamy do naszych
sklepów internetowych

http://sklep.smary.pl
http://emolykote.pl
http://ekluber.pl