Smary spożywcze

Smar spożywczy musi spełniać kilka zadań jednocześnie. Poza ochroną i poprawą pracy poszczególnych części maszyn przemysłowych, musi być również dopuszczony do kontaktu z żywnością. W tej kategorii znajdziesz smary spożywcze, które znajdą zastosowanie profesjonalne (np. smar spożywczy wysokotemperaturowy), jak i praktyczne (np. smar spożywczy do ekspresu do kawy). Niezależnie od wyboru, w naszej ofercie znajdziesz produkt bezpieczny, który spełni Twoje oczekiwania.

Smar spożywczy – co go wyróżnia?

Spośród wszystkich środków smarujących, smar silikonowy spożywczy, jako jedyny jest dopuszczony jest do wykorzystania w branży spożywczej. Smar spożywczy w sprayu, lub w tubce zapewnia wysoką ochronę poszczególnych elementów maszyn przed rozwojem toksycznej pleśni, grzybów i bakterii. Ponadto, smar do maszyn spożywczych konserwuje, zapewnia poślizg  i zabezpiecza części układów przed zniszczeniem.

Smary spożywcze – zastosowanie

Smary dla przemysłu spożywczego mają wiele zastosowań, Najczęściej wykorzystuje się je do maszyn, które mają kontakt z produktami spożywczymi. W tej kategorii znajdziesz profesjonalne produkty, takie jak np. smar spożywczy do maszyny do lodów, smar silikonowy spożywczy do ekspresu, a także innych urządzeń przemysłowych.

Jeśli smar spożywczy nie jest jedynym produktem, którego poszukujesz, sprawdź również inne kategorie naszego sklepu online. Znajdziesz w nich smary do maszyn, smary do łożysk i popularne oleje Castrol.

 

Sklep

Zapraszamy do naszych
sklepów internetowych

http://sklep.smary.pl
http://emolykote.pl
http://ekluber.pl