Smary bentonitowe

Interesuje Cię wysokiej jakości, profesjonalny smar bentonitowy od znanego producenta? Smary bentonitowe, które znajdziesz w tej kategorii to szeroki wybór różnorodnych produktów o specjalnym zastosowaniu. Sprawdź naszą ofertę i wybierz smar bentonitowy odpowiadający potrzebom konserwacyjnym układu.

Smar bentonitowy – zastosowanie

Smary bentonitowe to jeden z rodzajów smarów technicznych. Ich wyjątkowe działanie polega na skutecznym działaniu nawet przy ekspozycji na wysokie temperatury. Stosuje się je głównie do konserwacji, oczyszczania i zabezpieczania łożysk ślizgowych i tocznych o temperaturze pracy wahającej się w przedziale od około 120 do nawet 200 stopni! Smar bentonitowy swoje właściwości zawdzięcza dodatkowi bentonitu – osadowej skały ilastej, która charakteryzuje się wysoką higroskopijnością. Smar bentonitowy nie topi się i nie spływa. To doskonała alternatywa smarów plastycznych, które w podobnych warunkach pracy po prostu wyciekłyby z mechanizmu. Pamiętaj tylko, że smar bentonitowy bardzo „nie lubi się” z innymi rodzajami smarów — stosuj go samodzielnie!

Jeśli smar bentonitowy nie jest jedynym, którego szukasz – sprawdź również pozostałe kategorie naszego sklepu. Znajdziesz w nich wiele profesjonalnych smarów w atrakcyjnych cenach!

 

Sklep

Zapraszamy do naszych
sklepów internetowych

http://sklep.smary.pl
http://emolykote.pl
http://ekluber.pl