Jednopunktowe smarownice automatyczne

Jednopunktowe smarownice automatyczne SKF to doskonały wybór, jeśli chcesz usprawnić procesy smarowania w swoim zakładzie. Oferujemy urządzenia o różnych napędach, przeznaczone do pracy w szerokich zakresach temperatur. Wybierz smarownicę, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojej firmy.

 

Smarownice automatyczne o różnych parametrach

 

Smarownice dostępne w naszym asortymencie są przeznaczone do dostarczania smaru do pojedynczych punktów smarnych różnego rodzaju maszyn. Posiadamy urządzenia wyposażone w napędy gazowe oraz elektromechaniczne. Każde z nich cechuje się innymi parametrami. Oferujemy smarownice o:

 

 • różnych ciśnieniach roboczych (nawet 30 barów),
 • szerokich zakresach temperatur (np. od -10 °C do 50 °C),
 • wysokiej wytrzymałości i odporności na wibracje,
 • różnorodnych ustawieniach dozowania smaru.

 

Smarownice automatyczne są dostępne w pojemnikach o różnej objętości. Dzięki temu z łatwością znajdziesz produkt zgodny z bieżącym zapotrzebowaniem. Jeśli masz wątpliwości, czy w Twoim zakładzie lepiej sprawdzi się smarownica elektryczna, ręczna czy automatyczna o napędzie gazowym, zapraszamy do kontaktu.

 

Automatyczna smarownica jednopunktowa – zastosowanie

 

Smarownice automatyczne świetnie radzą sobie w środowiskach niebezpiecznych, miejscach trudno dostępnych i wszędzie tam, gdzie nie sprawdza się smarownica ręczna. Są powszechnie stosowane w przemyśle ciężkim, spożywczym, drzewnym, budowlanym i wielu innych branżach. Ich zaletą jest wysoki poziom precyzji, a w przypadku urządzeń SKF – dodatkowo świetna jakość, która przekłada się na efektywność prac smarowniczych.

Oprócz smarownic możemy zaoferować Ci oleje i smary uznanych producentów. Nasz asortyment to m.in.:

 

 

W razie pytań o środki smarne i inne artykuły dostępne w sklepie służymy fachowym doradztwem.

 • SKF SYSTEM 24 seria LAGD
  SKF SYSTEM 24 seria LAGD

  Smarownice LAGD są jednopunktowymi smarownicami o napędzie gazowym. Nadają się do bezpośredniego montażu w niebezpiecznych środowiskach i w miejscach o ograniczonej ilości dostępnej przestrzeni. Ta jednorazowa smarownica o ciśnieniu roboczym 5 barów i zakresie temperatur roboczych od -20 °C do 60 °C jest tanim rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą usprawnić swoje praktyki smarowania ręcznego. Smarownice LAGD są wyposażone w zbiorniki smaru o pojemności 60 i 125 ml i terminie ważności 12 miesięcy.

 • SKF SYSTEM 24 seria TLSD
  SKF SYSTEM 24 seria TLSD

  Smarownice TLSD to jednopunktowe smarownice o napędzie elektromechanicznym, których szybkość dozowania nie zależy od temperatury, przeznaczone do montażu bezpośredniego lub zdalnego na oprawie łożyska. Smarownica ta pracuje pod stałym ciśnieniem 5 barów i posiada zakres temperatur roboczych od -10 °C do 50 °C. Smarownicę TLSD można zaprogramować w taki sposób, aby środek smarny był dozowany przez maksymalnie 12 miesięcy. Dostępne objętości pojemników smaru: 125 i 250 ml. (Nie do sprzedaży/użytku/oferty we Francji, Niemczech i USA)

 • Automatyczny dozownik środka smarnego serii TLMR
  Automatyczny dozownik środka smarnego serii TLMR

  Dzięki relatywnie wysokiemu ciśnieniu roboczemu 30 barów smarownica ta może pracować na dużych odległościach zapewniając optymalne wyniki w trudno dostępnych i niebezpiecznych miejscach wymagających smarowania. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur roboczych i wytrzymałej konstrukcji, smarownica TLMR nadaje się do zastosowań o różnych poziomach temperatury i wibracji. Smarownica TLMR posiada szeroki zakres temperatur roboczych (-25 °C do 75 °C) i oferuje różnorodne ustawienia dozowania środka smarnego nawet do 24 miesięcy. Dostępne objętości pojemników smaru: 120 ml i 380 ml.

 • Akcesoria do smarownic automatycznych
  Akcesoria do smarownic automatycznych

  Pełen zakres wyposażenia dodatkowego dla zwiększenia możliwości stosowania smarownic automatycznych SKF

Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl