Valvoline™ High Pressure Lubricant with PTFE

Valvoline™ High Pressure Lubricant with PTFE

High Pressure Lubricant with PTFE to smar to bardzo dużych obciążeń, służący do ochrony części metalowych przed zużyciem i korozją w skrajnych warunkach.
High Pressure Lubricant with PTFE to aerozol, który tworzy bardzo silną lepką powłokę olejową. Wytrzymała formuła zawiera PTFE i dodatki uszlachetniające do skrajnych ciśnień, które chronią metale przed zużyciem przy wysokim ciśnieniu, wysokich obciążeniach cieplnych i silnych drganiach.


Zastosowania


High Pressure Lubricant chroni części metalowe przed korozją w środowisku mokrym, słonym, zasadowym lub kwaśnym. Dodatki zwiększające odporność na skrajne ciśnienia stosowane w smarze High Pressure Lubricant chronią metale przed zużyciem pod wpływem wysokiego ciśnienia, temperatury, uderzeń i drgań.
Może być stosowany także do smarowania zawiasów i zamków bram garażowych; nadaje się do smarowania kosiarek i zapewni sprawne działanie wiatrowskazu.


Produkt nie zawiera silikonu.


Charakterystyka i zalety


Znakomita skuteczność i kompletna ochrona


Preparat High Pressure Lubricant with PTFE tworzy mocną powłokę smarującą, która jest odporna na warunki panujące w miejscu pracy łańcuchów i kół zębatych. Świeżo naniesiony produkt dociera do każdego milimetra kwadratowego powierzchni, ponieważ specjalne rozpuszczalniki ułatwiają dotarcie powłoki smarującej do najmniejszych szczelin, aby zapewnić kompletną ochronę.


Płynne smarowanie


Zawiera PTFE (politetrafluoroetylen), który zabezpiecza części przed ekstremalnym ciśnieniem i obciążeniami udarowymi. PTFE powoduje, że powierzchnie metalu stają się gładkie i mniej podatne na korozję i zanieczyszczenia.


Kontrola osadów


Zapobiega powstawaniu osadów i usuwa istniejące.


Ochrona w skrajnych temperaturach


Produkt stosować w temperaturach od -50°C do +250°C.


Łatwy w użyciu


Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Ochrona zapewniana przez produkt jest skuteczna w temperaturach od -50°C do +250°C lecz samo nanoszenie produktu na części powinno odbywać się w temperaturach pomiędzy -20°C a +40°C. Trzymać pojemnik w odległości 15-20 cm od zabezpieczanej powierzchni i spryskać preparatem. Pozostawić, aby odparował rozpuszczalnik. W miejscach trudno dostępnych lub wymagających precyzyjnego nakładania używać dodatkowej dyszy.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl