OMALA S4 WE (Poprzednia nazwa: Tivela S)

OMALA S4 WE (Poprzednia nazwa: Tivela S)

Shell Omala S4 WE to zaawansowany, wysokowydajny, syntetyczny, przemysłowy olej przekładniowy do zastosowania w przekładniach ślimakowych. Posiada w swoim składzie bazę polialkiloglikolową (PAG) oraz doskonały pakiet dodatków uszlachetniających. Oferuje doskonałe właściwości eksploatacyjne (oszczędność energii, redukcja tarcia, wydłużone interwały wymiany, wysoka odporność na micro-pitting,) w trudnych warunkach pracy.

 

Właściwości i korzyści

 

  •     Wydłużone interwały wymiany – dłuższa eksploatacja

Shell Omala S4 WE jest zaprojektowany by dostarczyć doskonałe właściwości antyutleniające oraz stabilność termiczną, długie okresy użytkowania oraz by zabezpieczać przed tworzeniem się szkodliwych związków w reakcjach oksydacyjnych w warunkach wysokich temperatur. Właściwości te pomagają w utrzymaniu czystości układów w długich interwałach ich użytkowania. Doskonałe właściwości zostały potwierdzone przez Firmę Flender AG, uzyskaniem dopuszczenia na 20.000 [mth] (cztery lata), (temp. pracy 80 [0C]). Shell Omala S4 WE oferuje znaczące wydłużenie
czasu eksploatacji urządzeń w porównaniu do
konwenconalnych olejów przekładniowych.

 

  •     Doskonała ochrona

Shell Omala S4 WE doskonale przenosi obciążenia i chroni przed występowaniem zjawiska „micro-pitting’u” co przedłuża czas użytkowania urządzenia nawet w warunkach udarowych. Te właściwości dają dużą przewagę nad produktami smarnymi pracującymi w łożyskach lub/i przekładniach

 

  •     Sprawność systemów

Shell Omala S4 WE pomaga zwiększyć efektywność i sprawność układów przekładniowych poprzez bardzo niską temperaturę płynięcia co znacznie zmniejsza tarcie w porównaniu z produktami mineralnymi. Powoduje to polepszenie smarowania układów przy starcie w niskich temperaturach. Testy stanowiskowe dowiodły zwiększenie sprawności i wydajności pracy ukłdów do 15% w porównaniu do standardowego oleju mineralnego oraz 11 % w porównaniu do olejów syntetycznych PAO. Wyniki zostały potwierdzone przez producentów OEM w wielu układach.

 

Zastosowanie

 

  •     Zamkniete przemysłowe przekładni ślimakowe

Shell Omala S4 WE jest zalecany do przekładni ślimakowych pracujących w ciężkich warunkach tj. wysokie obciążenie, bardzo niskie i wysokie temperatury pracy, zróżnicowanie skoki temperatur.

 

  •     Systemy o wydłużonych okresach eksploatacji

Zaleca się użycie produktu Shell Omala S4 WE do redukcyjnych układów przemysłowych pracujących w ciężkich warunkach gdzie wymagane są długie interwały wymiany z uwagi na występujące problemy obsługowe (np.
przekładnie w turbinach wiatrowych).

 

  •     Inne aplikacje

Shell Omala S4 WE jest polecany do wielu typów przekładni lub smarowania łożysk, a także wielu innych komponentów gdzie występuje smarowanie cyrkulacujne lub rozbryzgowe.
Shell Omala S4 WE nie jest zalecany do smarowania komponentów układów przekładniowych wykonanych z aluminium lub jego stopów.
Dla wysokoobciążonych przekładni zębatych lub śrubowych zalecane są produkty z grupy Shell Omala S2 G. Do przekładni hipoidalnych stosowanych w pojazdach muszą być stosowane produkty z grupy Shell Spirax.

 

Procedura wymiany


Shell Omala S4 WE zawiera bazę polialkilenoglikolową (PAG), która nie jest kompatybilna z olejem mineralnym oraz z innymi olejami syntetycznymi. Przy wymianie oleju należy zachować środki ostrożności oraz pamiętać o braku mieszalności i innymi bazami olejowymi. Przed pełną wymianą, system przekładniowy powinien być przepłukany minimalną ilością oleju Shell Omala S4 WE, przez rozruch układu bez obciążenia do jedo zagrzania, a następnie ciepły olej musi być usunięty z układu. Uszczelnienia pracujące z olejem mineralnym powinny być usunięte i zastąpione kompatybilnymi z PAG. Kontrola układu po wymianie powinna nastąpić po kilku dniach użytkowania celem sprawdzenia czystości oleju i zabrudzeń układu.

 

Dopuszczenia i Aprobaty


Spełania:
David Brown S1.53.105 G
ISO 12925-1 Typ CKE
ANSI/AGMA 9005-E02 (EP)
Pełna aprobata Flender AG
Pełna aprobata Bonfiglioli

 

Kompatybilność z uszczelnieniami i farbami


Zaleca się stosowanie wysokiej jakosci farb epoksydowych, jak również innych odpornych na działanie polialkiloglikoli. Shell Omala S4 WE doskonale sprawdza się z uszczelnieniami nitrylowymi a także Viton. Jednakże Viton jest rekomendowany.

 

Bezpieczeństwo pracy


Informacje dotyczące Bezpieczeństwa i Higieny użytkowania znajdują się w Karcie Charakterystyki.

 

Ochrona środowiska


Nie wylewać zużytego oleju do ścieków, zbiorników wodnych, na ziemię. Usuwać zużyty olej z pomocą jednostek recyklingu.

 

Porada


Zawsze sprawdzić kompatybilność oleju Shell Omala S4 WE z produktami smarnymi mogącymi wchodzić z nim w kontakt. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z przedstawicielem Shell.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl