HARNEX

HARNEX

Zastosowanie

 

Wymagania stawiane przekładniom turbin wiatrowych są bardzo zaostrzone – wysoki moment obrotowy, wahania temperatur, zagrożenie korozją, ciągłe zatrzymywania i uruchamianie, dostępność zarówno w przybrzeżno morskich lokalizacjach, jak i w większych instalacjach.
Potrzebny jest zatem olej przekładniowy, który sprosta takim warunkom, umożliwiając jednocześnie skrócenie okresów przestojów oraz obniżając koszty konserwacji.


Właściwy olej do właściwego zastosowania

 

Olej HARNEX 320 jest najwyższej jakości syntetycznym środkiem smarującym zaprojektowanym, aby zapewnić wyjątkową ochronę przeciwzużyciową oraz przed dużymi obciążeniami (EP), zabezpieczenie przed korozją wywołaną słoną wodą w najcięższych warunkach eksploatacji. HARNEX został specjalnie sformułowany do smarowania skrzyń przekładniowych turbin wiatrowych zlokalizowanych na lądzie i na morzu w celu zredukowania czasu przestoju i zmniejszenia obsługi, co jest czynnikiem krytycznym z powodu utrudnionego dostępu do skrzyń przekładniowych.
W oleju zastosowano PAO (polialfaolefiny), które zapewniają odpowiedniej grubości film olejowy w szerokim zakresie temperatur. Wysoki wkaźnik lepkości i niski współczynnik trakcji oleju zapewniają znaczące obniżenie poboru mocy w wielu napędach przekładniowych.


Olej ten spełnia, a nawet przewyższa wyzwania przemysłu

 

Technologie w przemyśle zmieniają się ciągle, aby spełnić rosnące wymagania eksploatacyjne i utrzymania ruchu. Wielkość oczek filtrów została zmniejszona do 5 mikrometrów w głównych układach olejowych i do 3 mikrometrów w układach obejściowych w celu zredukowania uszkodzeń pochodzących od cząstek zanieczyszczeń. HARNEX ze swoją specjalną formulacją dobrze funkcjonuje w obecności tych filtrów i spełnia najnowsze testy filtracji producentów oryginalnego wyposażenia (OEM).


HARNEX spełnia następujące specyfikacje przemysłowe:

 

AGMA 9005-E02
DIN 51517-3 (CLP 320)
ISO 12925-1 Typ CKD

 

HARNEX przechodzi testy eksploatacyjne

 

Oparty na nowatorskiej technologii HARNEX, z jego odpornością na mikrowżery (micropitting) i sprawdzonym działaniem w surowych warunkach, cieszy się rosnącą reputacją wśród klientów oraz u producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) na całym świecie; wkrótce zakończone zostaną dwuletnie testy w europejskich instalacjach.

 

Charakterystyka i zalety

 

• Zapewnia ochronę przed mikrowżerami i zacieraniem się zębów przekładni, oraz zapewnia dłuższą żywotność łożysk pracujących w ciężkich warunkach
• Jest odporny na rozkład w wysokich temperaturach wydłużając okres między wymianami, oszczędzając czas i nakłady pracy potrzebne na konserwację
• Minimalizuje zużycie energii poprzez obniżenie temperatury pracy
• Wysokiej jakości syntetyczne oleje bazowe redukują zmiany lepkości, co jest sprawą krytyczną w przypadku odległych lokalizacji
• Przeciwdziała powstawaniu rdzy i korozji, zapewniając płynną pracę
• Spełnia wymagania filtracyjne producenta łożysk SKF.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl