REFLO A

REFLO A

Wprowadzenie


Produkty Reflo A są olejami sprężarkowymi dla amoniakalnych agregatów chłodniczych, jakością przewyższającymi w znacznym stopniu konwencjonalne płyny sprężarkowe do tego zastosowania. Najistotniejszą przewagą olejów Reflo A nad olejami parafinowymi i naftenowymi otrzymanymi w procesie rafinacji rozpuszczalnikowej jest fakt, że mają one znacznie wydłużony czas użytkowania przez co istotnie zmniejszają koszty eksploatacyjne.
Oleje Reflo A to ekskluzywna mieszanka ultra czystych olejów bazowych otrzymanych w procesie ostrego hydrokrakingu, o czystości 99,9% (HT Severely hydrocracked base oils) oraz starannie dobranych dodatków uszlachetniających.


Cechy i Korzyści


Wyjątkowo niska lotność oleju
· Zmniejsza zużycie oleju aż do 80%
· Obniża koszty utrzymania
Wyjątkowo niska rozpuszczalność w amoniaku
· Zmniejsza zużycie oleju aż do 80%
· Obniża tworzenie się osadów przy ścieraniu
· Zwiększa wydajność systemu
· Obniża koszty utrzymania
Znakomita odporność na utlenianie
· Wydłuża trwałość oleju, nawet przy wstępowaniu zanieczyszczeń w amoniaku
· Znakomicie odporny na gęstnienie
· Obniża odkładanie się osadów
Wysoka temperatura zapłonu
· O wiele wyższa temperatura zapłonu w porównaniu z innymi konkurencyjnymi płynami
· Bardziej bezpieczne warunki pracy
Wyższy wskaźnik lepkości
· Właściwe smarowania i ochrona w szerokim zakresie temperatur
· Mniejsze ścieranie się łożysk
· Zwiększona wydajność kompresora


Zastosowanie


Oleje Reflo Petro-Canady zostały zaprojektowane, by smarować kompresory w amoniakalnych instalacjach chłodzących. Takie kompresory mają przeważnie zastosowanie w produkcji i przetwórstwie spożywczym. Reflo A stosowany jest także w branżach, wymagających procesów w niskich temperaturach np. farmacja i mikroelektronika. Reflo A moŜe być stosowany w układach, w których temperatura parownika jest wyższa od – 42 st. C.

Reflo A dostępny jest w dwóch rodzajach lepkości: ISO 46 i 68. Reflo 68A to najpopularniejszy płyn chłodzący, stosowany w głównych systemach chłodzących oryginalnych producentów wyposażenia (OEMs), takich jak Sullair, Mycom, Sabroe, Howden, Huppman, Grasso, Bitzer, Gram Refrigeration, York, Trick, Frigoscandia, Vilter.


Oleje Reflo A są kompatybilne z olejami mineralnymi parafinowymi otrzymywanymi w procesie ekstrakcji rozpuszczalnikowej oraz z olejami naftenowymi i mogą być używane do uzupełniania instalacji z takimi olejami. Jednak całkowite korzyści z zastosowania Reflo A nie zostaną uzyskane bez wymiany całego oleju. Oleje te nie zawierają związków aromatycznych, dzięki czemu nie są agresywne wobec materiałów uszczelek i nie niszczą ich. W odróżnieniu od olejów naftenowych oraz płynów uzyskiwanych ze związków aromatycznych, takich jak alkilobenzeny, Reflo A powoduje tylko niewielkie lub w ogóle nie wywołuje pęcznienia uszczelek. Po zamianie oleju sprężarkowego na Reflo A, na uszczelkach może pojawić się nieznaczny wyciek na skutek powrotu uszczelek do ich oryginalnych rozmiarów. Można to łatwo zniwelować, dokręcając kołnierze lub obudowy, albo wymieniając uszczelki. Neopren – najbardziej rekomendowany materiał uszczelek do amoniakalnych systemów chłodniczych, nie reaguje z olejami Reflo A.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl