LITEN EP 0, 1, 2, 3

LITEN EP 0, 1, 2, 3

Charakterystyka


Smar plastyczny Liten® EP produkowany jest w oparciu o rafinowany olej mineralny o lepkości około 150 mm2 w temperaturze 40°C, mydła litowe kwasu 12-hydroksystearynowego oraz pakiet dodatków polepszających własności smarne, przeciwutleniające i przeciwkorozyjne gotowego smaru.


Zastosowania

 

Smar plastyczny Liten® EP jest przeznaczony do smarowania łożysk tocznych pracujących przy wysokich obciążeniach, a także gdy w pracy łożysk mniej obciążonych występują obciążenia udarowe.
Zakres pracy smaru: od -20°C do +120°C, także przy dostępie wody.

 

Graniczne temperatury pracy mogą być wyższe lub niższe w zależności od rodzaju łożyska i wymaganych okresów smarowania.

 

Liten® EP-0 przeznaczony jest do smarowania łożysk urządzeń z centralnymi układami smarowania pracujących w niskich temperaturach (od - 20 do +120°C) i wymagających przetłaczania smaru na bardzo duże odległości.


Liten® EP-1 przeznaczony jest do smarowania łożysk urządzeń z centralnymi układami smarowania pracujących w umiarkowanych temperaturach otoczenia i wymagających przetłaczania smaru na duże odległości.


Liten® EP-2 przeznaczony jest do smarowania łożysk urządzeń systemem indywidualnym oraz z centralnymi układami smarowania pracujących w wysokich temperaturach otoczenia i wymagających przetłaczania smaru na małe odległości.


Liten® EP-3 przeznaczony jest do smarowania łożysk urządzeń systemem indywidualnym.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl