OKS 491 - Spray do kół zębatych, zawiera suche materiały smarujące

Obszary zastosowań:


Smarowanie otwartych przekładni zębatych, które pracujące pod zadaszeniem i na wolnym powietrzu, które od korozji i zanieczyszczeń narażone są na mocne zużycie w wyniku ścierania, np. w maszynach budowlanych, prasach śrubowych, w łamaczach, młynach, windach, w urządzeniach utylizacji odpadów, w dźwigach okrętowych i budowlach wodnych.


Liny stalowe pod wpływem działania warunków atmosferycznych, np. w urządzeniach dźwigowych, wyciągach i kolejkach linowych, w urządzeniach portowych i okrętowych, jako smarowanie uszczelniające wielorakiego rodzaju, również do dużych łańcuchów i kolejek łańcuchowych.


Zalety i korzyści:


Bardzo skuteczny ze względu na doskonałe nawilżanie i właściwości smarne. Zmniejsza tarcie i zużycie, a zatem zmniejsza czas koniecznych remontów. Ekonomiczny dzięki oszczędnemu zużyciu w wyniku małych ilości zastosowania oraz oszczędności czasu w wyniku wykorzystania korzystnej formy w aerozolu. W fazie ciekłej OKS 491 nawilża powierzchnie ślizgowe, a nawet przenika w wąskie szczeliny. Po odparowaniu rozpuszczalnika, pozostaje sucha, elastyczna warstwa o wysokiej wytrzymałości samoprzylepnej. OKS 491 jest wodoodporny i ma dobre właściwości ochrony przed korozją. Sucha warstwa zapobiega przyleganiu pyłu i brudu.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania oczyścić miejsce smarowania za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć puszkę. Rozpylićśrodek z odległości 20 – 30 cm na przygotowaną wcześniej powierzchnie. Przestrzegać zaleceń producenta maszyny i napędów zębatych. Termin i ilość dosmarowania ustalić odpowiednio do warunków eksploatacji. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl