OKS 410 - Trwały smar wysokociśnieniowy MoS2

OKS 410 - Trwały smar wysokociśnieniowy MoS2

Obszary zastosowań:


Trwałe smarowanie miejsc smarowania, również wystawionych na bezpośrednie wpływy atmosferyczne, które podlegają dużym obciążeniom i/lub obciążeniom uderzeniowym, tj. tarcie, walcowanie i wahliwe łożyska, wały wielowypustowe, wrzeciona z gwintem i powierzchnie ślizgowe każdego rodzaju. Do pracy w trudnych warunkach, np. w walcowniach, w maszynach budowlanych i rolniczych, w systemach transportowych lub w mokrych systemach działania w kopalniach i portach.


Zalety i korzyści:


Doskonale nadaje się jako zabezpieczający smar przy tarciu mieszanym, ze szczególnie dobrą ochroną przed zużyciem. Posiada dobre właściwości pracy awaryjnej. Skutecznie chroni przed korozją. Zawiera czynne MOx w celu poprawy wydajności smaru.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania należy oczyścić miejsce smarowania, np. za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Przed pierwszym napełnieniem usunąć środek antykorozyjny. Tak napełnić łożysko, aby smar na pewno dotarł do wszystkich powierzchni funkcyjnych. Normalne łożyska napełniać do ok. 1/3 wolnej przestrzeni wewnętrznej łożyska. Powoli obracające się łożyska (wartość DN < 50.000) i ich obudowy napełniać całkowicie. Przestrzegać wskazówek producenta łożyska i maszyny. Dosmarowanie za pomocą smarownicy przez gniazdo smarowe lub automatycznych systemów smarowania. Termin i ilość dosmarowania ustalić odpowiednio do warunków stosowania. Jeżeli odprowadzanie zużytego smaru jest niemożliwe, ograniczyć ilość smaru, aby uniknąć nadmiaru smarowania łożyska. Przy dłuższych terminach dosmarowania należy preferować kompletną wymianę smaru. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl