OKS 1110 - Uniwersalny smar silikonowy

OKS 1110 - Uniwersalny smar silikonowy

Obszary zastosowań:


Środek uszczelniający i smarujący do zaworów zimnej i ciepłej wody w instalacjach sanitarnych i grzewczych, w instalacjach ogrzewania pojazdów lub w obiegach chłodniczych, uszczelnieniach szlifowanych kurków szklanych i eksykatorach. Do smarowania o-ringów i uszczelnień gumowych podczas montażu i eksploatacji oraz wszelkiego rodzaju części z tworzywa sztucznego.


Zalety i korzyści:


Wysoka skuteczność dzięki doskonałej przyczepności na wszystkich materiałach. Neutralne zachowanie wobec tworzyw sztucznych i elastomerów. Stałe właściwości bez wysychania, nie twardnieje ani nie przenika międzywarstwowo. Bardzo dobra odporność na zimną i ciepłą wodę, aceton, etanol, glikol etylenowy, glicerynę i metanol. Nie jest toksyczny w rozumieniu §31, ustęp 1 ustawy o artykułach spożywczych i pierwszej potrzeby. Zarejestrowany przez NSF w kategorii H1 pod numerem 124381. Dopuszczenie LGA Nürnberg (Krajowy Instytut Rzemiosła w Norymberdze) do stosowania w przemyśle spożywczym. Wpływ na właściwości jakościowe smaku i zapachu sprawdzony przez Państwowy Zakład Badawczy i Doświadczalny Techniki Browarnictwa Uniwersytetu Technicznego w Monachium w Weihenstephan. Dopuszczony przez Krones AG do smarowania rozdzielaczy obrotowych w instalacjach rozlewniczych. Sprawdzony przez Centrum Technologiczne Wody (Technologie Zentrum Wasser (TZW)) według zaleceń KTW Federalnego Urzędu Zdrowia do stosowania w zakresie uszczelek D2. Sprawdzony przez DVGW według DIN EN 377.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania należy oczyścić miejsce smarowania, np. za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Równomiernie cienką warstwę smaru nanieść pędzlem, szpachelką itp. na powierzchnie funkcyjne. Unikać nadmiarów. Przestrzegać wskazówek producenta maszyny. Termin i ilość dosmarowania ustalić odpowiednio do warunków stosowania. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami. Łożyska nasmarowane smarem silikonowym można obciążać tylko do 1/3 dopuszczalnego obciążenia łożyska. Tworzywa sztuczne bazujące na silikonie, jak np. kauczuk silikonowy, mogą być rozpuszczone przez smar silikonowy. Na miejsca ślizgowe pod wpływem czystego tlenu nie wolno stosować smaru silikonowego.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl