OKS 470 - biały smar uniwersalny

OKS 470 - biały smar uniwersalny

Obszary zastosowań:


Smarowanie mocno obciążonych łożysk ślizgowych, tocznych i przegubowych, wrzecion i prowadnic maszyn przemysłu spożywczego, napojowego, tekstylnego, odzieżowego, papierniczego i kartonażowego, urządzeń mechaniki precyzyjnej i gospodarstwa domowego.


Zalety i korzyści:


Znakomicie nadaje się jako smar zabezpieczający w niebrudzących się miejscach smarowania. Zmniejszenie kosztów konserwacji i smarów wskutek skrócenia czasu postojów i remontów. Zarejestrowany przez NSF w kategorii H2 pod numerem 137707 do stosowania w przemyśle spożywczym, gdy nie jest możliwy kontakt z artykułem spożywczym.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania należy starannie oczyścić miejsce smarowania, np. za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Przed pierwszym napełnieniem usunąć środek antykorozyjny. Tak napełnić łożysko, aby smar na pewno dotarł do wszystkich powierzchni funkcyjnych. Normalne łożyska napełniać do ok. ⅓ wolnej przestrzeni wewnętrznej łożyska. Powoli obracające się łożyska (wartość DN < 50.000) i ich obudowy napełniać całkowicie. Przestrzegać wskazówek producenta łożyska i maszyny. Dosmarowanie za pomocą smarownicy przez gniazdo smarowe lub automatycznych systemów smarowania. Termin i ilość dosmarowania ustalić odpowiednio do warunków stosowania. Jeżeli odprowadzanie zużytego smaru jest niemożliwe, ograniczyć ilość smaru, aby uniknąć nadmiaru smarowania łożyska. Przy dłuższych terminach dosmarowania należy preferować kompletną wymianę smaru. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl