OKS 464 - smar przewodzący do łożysk

OKS 464 - smar przewodzący do łożysk

Obszary zastosowań:


Smar specjalny do długookresowego smarowania łożysk tocznych i ślizgowych, gdzie może dojść do naładowania ładunkiem elektrycznym np. do łożysk w silnikach elektrycznych, urządzeniach do produkcji folii, drukowania folii itp.


Zalety i korzyści:


Smar do smarowania długookresowego i dla wyższego zakresu temperatur stosowania, o wysokiej skuteczności ochrony przed korozją. Specjalna konstrukcja smaru powoduje, że ładunek statyczny zostaje przez ten smar odprowadzony z łożyska co pozwala ustrzec się przed miejscowym napięciem elektrostatycznym. OKS 464 nadaje się szczególnie do smarowania łożysk tocznych narażonych na powstawanie natężenia poniżej 1 Amper.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania należy ostrożnie oczyścić miejsce smarowania, np. za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Przed pierwszym smarowaniem zdjąć warstwę zabezpieczenia przed korozją. Łożysko tak napełnić, aby wszystkie powierzchnie czynne były szczelnie pokryte smarem. Łożyska normalne wypełniać do 1/3 wolnej wewnętrznej przestrzeni łożyska. Łożyska wolnoobrotowe ( DN poniżej 50.000) i ich obudowy wypełniać całkowicie. Przestrzegać wskazówek producenta łożysk i maszyny. Smarowanie uzupełniające smarownicą ręczną lub automatycznym systemem smarowania. Stosować się do wskazówek DTR co do okresów i ilości uzupełniania smaru. Kiedy odprowadzanie zużytego smaru nie jest konstrukcyjnie możliwe, ograniczyć ilość podawanego smaru i unikać nadmiaru smarowania. Przy długich odstępach smarowania zaleca się całkowitą wymianę smaru. Mieszać tylko z odpowiedniki smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl