OKS 433 - smar wysokociśnieniowy

OKS 433 - smar wysokociśnieniowy

Obszary zastosowań:


Smarowanie łożysk ślizgowych i tocznych każdego rodzaju przy każdej dopuszczalnej prędkości obrotowej i dużych obciążeniach przez nacisk, w szczególności mocno obciążonych łożysk wałeczkowych i wałeczkowo-stożkowych, np. w klatkach walcowniczych, urządzeniach nożycowych do cięcia na ciepło i zimno, kamieniach jarzma i wrzecionach.


Zalety i korzyści:


Znakomicie nadaje się do długotrwałego smarowania miejsc mocno obciążonych. Wysoka skuteczność dzięki znakomitym dodatkom EP i dużej odporności na wodę.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania należy starannie oczyścić miejsce smarowania, np. za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Przed pierwszym napełnieniem usunąć środek antykorozyjny. Tak napełnić łożysko, aby smar na pewno dotarł do wszystkich powierzchni funkcyjnych. Normalne łożyska napełniać do ok. 1/3 wolnej przestrzeni wewnętrznej łożyska. Powoli obracające się łożyska (wartość DN < 50.000) i ich obudowy napełniać całkowicie. Przestrzegać wskazówek producenta łożyska i maszyny. Dosmarowanie za pomocą smarownicy przez gniazdo smarowe lub automatyczne systemy smarowania. Termin i ilość dosmarowania ustalić odpowiednio do warunków stosowania. Jeżeli odprowadzanie zużytego smaru jest niemożliwe, ograniczyć ilość smaru, aby uniknąć nadmiaru smarowania łożyska. Przy dłuższych terminach dosmarowania należy preferować kompletną wymianę smaru. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl