OKS 428- smar do przekładni, półpłynny, syntetyczny

OKS 428- smar do przekładni, półpłynny, syntetyczny

Obszary zastosowań:


Smarowanie wysoko obciążonych przekładni zębatych i przekładni ślimakowych, narażonych na wpływy atmosferyczne i/lub niskie temperatury, a także do wałów pracujących w pozycji skośnej lub pionowej, również w przypadku przekładni bez szczelności olejowej. Smarowanie łożysk ślizgowych o niewielkich luzach lub przy wysokich prędkościach obrotowych.


Zalety i korzyści:


Długoterminowe smarowanie dzięki doskonałej odporności na utlenianie i starzenie. Zmniejszenie ścierania pod najwyższymi obciążeniami. Zapobiega wyciekom z ukośnych i pionowych wałów ze względu na dobrą przyczepność na powierzchniach metalowych. Płynna struktura/konsystencja przez co spływa ze ścianek przekładni.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania należy starannie oczyścić miejsce smarowania, np. za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Przed pierwszym napełnieniem należy usunąć środek antykorozyjny. Tak napełnić element, aby smar na pewno dotarł do wszystkich powierzchni funkcyjnych. Przestrzegać wskazówek producenta łożyska i maszyny. Dosmarowanie za pomocą automatycznego systemu smarowania lub jeśli to konieczne, za pomocą pędzla lub szpatułki. Termin i ilość dosmarowania ustalić odpowiednio do warunków pracy. Jeżeli odprowadzanie zużytego smaru jest niemożliwe, ograniczyć ilość smaru, aby uniknąć nadmiaru smarowania przekładni. Przy dłuższych terminach dosmarowania należy preferować kompletną wymianę smaru. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl