OKS 418 - Smar odporny na temperaturę

OKS 418 - Smar odporny na temperaturę

Obszary zastosowań:


Smarowanie łożysk tocznych i ślizgowych pracujących w wysokich temperaturach np. piece suszarnicze, konwertery, urządzenia i maszyny hutnicze, systemy grzewcze, wentylatory gorącego powietrza, systemy wulkanizacyjne i silniki elektryczne.


Zalety i korzyści:


Doskonały dla długoterminowego smarowania punktów smarnych narażonych na wysoką temperaturę. Wysoce efektywny ze względu na optymalne zastosowanie stałych dodatków smarnych. Szeroki zakres zastosowania w obszarach gdzie zwykłe smary nie spełniają wymaganych oczekiwań. Redukuje koszty obsługi i smarowania. Nie kapiący, długookresowy smar łożyskowy do zastosowania w szerokim zakresie temperatur.


Zastosowanie:


Dla zapewnienia optymalnego działania zaleca się przemycie powierzchni smarowanych środkiem myjącym np. OKS 2610/2611. Przed pierwszym smarowaniem należy zdjąć powłokę środka ochrony antykorozyjnej. Łożysko tak wypełnić, aby wszystkie funkcyjne powierzchnie były pewnie smarowane. Łożyska normalne wypełniać w około 1/3 wolnej wewnętrznej przestrzeni. W przypadku łożysk wolnoobrotowych ( D x n mniejsze niż 50.000) wypełniać całą przestrzeń wewnętrzną. Przestrzegać zaleceń producentów maszyny i łożyska. Uzupełnianie smaru powinno być realizowane prasą ręczną przez smarowniczki lub automatycznym systemem smarowania. Okresy uzupełniania smaru i jego ilości podane są w instrukcji obsługi maszyny. Jeżeli nie istnieje możliwość odprowadzania zużytego smaru z łożyska należy ograniczyć ilość podawanego smaru i unikać nadmiaru środka smarowego podawanego do łożyska. W przypadku długiego okresu pracy wskazana jest całkowita wymiana zużytego smaru na nowy. Mieszanie smaru jest możliwe tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl