OKS 416 - Smar do niskich temperatur i wysokich prędkości

OKS 416 - Smar do niskich temperatur i wysokich prędkości

Obszary zastosowań:


Do smarowania punktów wszelkiego rodzaju, jak prowadnice ślizgowe, wrzeciona, zazębienia w elektrotechnice, mechanice precyzyjnej i sprzętu optycznego, czasowo lub na stałe narażonych na skrajnie niskie temperatury, jak w klimatach arktycznych lub w chłodniach. Smarowanie łożysk tocznych wysokoobrotowych, np. łożysk wrzecionowych, względnie łożysk miniaturowych i precyzyjnych w narzędziach lub maszynach tekstylnych, przyrządach pomiarowych, silnikach elektrycznych w technice precyzyjnej i w technice sterowania.


Zalety i korzyści:


Najlepsza przydatność w warunkach arktycznych i przy wysokiej liczbie obrotów. Wysoka skuteczność dzięki optymalnej kompozycji. Wielofunkcyjne zastosowanie poza zakresem stosowania smarów zwykłych. Wydajny przez możliwość ekonomicznego stosowania. Nie zmienia konsystencji w niskich temperaturach lub przy wysokich prędkościach. Stabilny na utlenianie i odporny na działanie wody zimnej i gorącej.


Zastosowanie:


W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, punkt smarowania należy dokładnie oczyścić, np. uniwersalnym oczyszczaczem OKS 2610 lub OKS 2611. Przed pierwszym napełnieniem łożyska należy oczyścić ze środka ochrony antykorozyjnej. Łożysko należy wypełnić smarem, aby wszystkie powierzchnie funkcjonalne były na pewno nim pokryte. Łożyska wolnobieżne (wartość DN < 50.000) powinny zostać wypełnione smarem całkowicie. Łożyska normalnie obracające się powinny zostać napełnione do ok. 1/3 wolnej przestrzeni wewnątrz obudowy, łożyska szybkobieżne (wartość DN > 400.000) do ok. 1/4. Przestrzegać wskazówek producenta łożyska lub maszyny. Dosmarowywanie za pomocą pistoletu do smaru w miejscu gniazd smarowych (smarowniczki) lub za pomocą automatycznego systemu smarowania. Okresy wymiany smaru oraz ilości należy określić według warunków pracy. Jeśli całkowite usunięcie starego smaru nie jest możliwe, ilość smaru musi być ograniczona, aby uniknąć nadmiernego smarowania łożyska. Przy dłuższych okresach dosmarowywania, zaleca się pełną wymianę starego smaru. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl