OKS 245 - Pasta miedziana z wysokowydajną ochroną antykorozyjną

Obszary zastosowań:


Smarowanie połączeń śrubowych, narażonych podczas eksploatacji na wysokie temperatury i wpływy korozyjne, np. w maszynach spalinowych, złącz śrubowych rur, kołnierzy i armatur przewodów pary przegrzanej, rur wydechowych i złącz śrubowych komór spalania, śrub mocujących palników gazowych i olejowych. Zapobiega zapiekaniu, zacieraniu lub zardzewieniu wskutek wysokich temperatur i długiej eksploatacji. Umożliwia optymalny stosunek pomiędzy momentem dokręcania śrub a osiągalnym naprężeniem i pozwala na nieniszczący demontaż.


Zalety i korzyści:


Znakomicie nadaje się do zapobiegania przywieraniu gwintów w wysokiej temperaturze, korozyjnym otoczeniu i wilgoci. Wysoka skuteczność dzięki dużej zdolności przyjęcia nacisku. Bardzo dobra ochrona antykorozyjna. Całkowicie odporna na wodę i wodę morską. Ekstremalna przyczepność. Nie zawiera ołowiu i jego związków.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego przylegania oczyścić gwinty i powierzchnie ślizgowe z zanieczyszczeń i innych smarów, najlepiej najpierw mechanicznie (np. szczotka druciana) i potem za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Dostateczną ilość pasty nanieść równomiernie pędzlem, szpachelką itp. Na miejsce styku łba/nakrętki i gwint. Pasta przejmuje również funkcje uszczelniające przed wodą rozpryskową i skropleniami. Nie stosować pasty zamiast smaru i mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl