OKS 240 - Pasta antyzapiekowa (pasta miedziana)

OKS 240 - Pasta antyzapiekowa (pasta miedziana)

Obszary zastosowań:


Smarowanie połączeń śrubowych, narażonych podczas eksploatacji na wysokie temperatury i wpływy korozyjne, np. w maszynach spalinowych, złącz śrubowych rur, kołnierzy i armatur przewodów pary przegrzanej, rur wydechowych i złącz śrubowych komór spalania, śrub mocujących palników gazowych i olejowych itd. Zapobiega zapiekaniu, zacieraniu lub zardzewieniu przy wysokich temperaturach po dłuższej eksploatacji. Stwarza optymalny stosunek między naprężeniem montażowym a momentem dokręcającym śruby i zapewnia niezawodny, nieniszczący demontaż.


Zalety i korzyści:


Znakomicie nadaje się do zapobiegania korozji, zacieraniu i przywieraniu. Wysoka skuteczność dzięki sprawdzonej formule różnych proszków metalowych. Całkowicie odporna na wodę i wodę morską. Przewodząca elektrycznie. Nie zawiera ołowiu i jego związków.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego przylegania oczyścić gwinty i powierzchnie ślizgowe z zanieczyszczeń i innych smarów, najlepiej najpierw mechanicznie (np. szczotka druciana) i potem za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Dostateczną ilość pasty nanieść równomiernie pędzlem, szpachelką itp. na miejsce styku łba/nakrętki i gwintu. Pasta sprosta również zadaniom związanym z uszczelnianiem. Nie stosować pasty zamiast smaru i mieszać tylko z odpowiednimi smarami.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl