OKS 217 - Pasta do wysokich temperatur, o wysokim stopniu czystości

OKS 217 - Pasta do wysokich temperatur, o wysokim stopniu czystości

Obszary zastosowań:


Smarowanie montażowe połączeń śrubowych ze stali wysokowytrzymałej poddanych podczas pracy działaniu wysokich temperatur i wpływowi czynników korozyjnych w chemicznie agresywnym otoczeniu np. w turbinach gazowych i parowych elektrowni, w silnikach spalinowych w połączeniach rurowych, kołnierzowych i armaturowych w instalacji pary gorącej, w rurach wydechowych i komorach spalania itp. oraz jako smarowanie oddzielające przed zacieraniem podatnych tworzyw np. V2A,V4A, czy stali wysoko ulepszanych cieplnie.


Zalety i korzyści:


Ta specjalna kombinacja proszków nie reaguje z powierzchnią metali, co może prowadzić do zmian tworzywa. Najbardziej nadaje się do zmniejszania zatarć i zapieczeń. Wysoka skuteczność ochrony przed korozją. Zawiera mniej niż 500 mg metali i ich stopów, mniej niż 200 mg siarki, chloru, fluoru w 1 kg pasty. Nie zawiera związków ołowiu, siarczków, chlorków i fluorków.


Zastosowanie:


Dla zapewnienia optymalnej przyczepności należy gwinty, i powierzchnie ślizgowe oczyścić z zanieczyszczeń i innych smarów, najlepiej najpierw mechanicznie ( drucianą szczotką), następnie uniwersalnym środkiem myjącym OKS 2610/2611. Nanieść pastę równomiernie na łeb śruby, nakrętkę i zarys gwintu za pomocą pędzla, szpachli lub itp. Pasta przejmuje także rolę doszczelnienia. Nie należy stosować pasty zamiast smaru i można ją mieszać tylko z odpowiednimi środkami smarowymi.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl