OKS 1000 - Olej silikonowy

OKS 1000 - Olej silikonowy

Obszary zastosowań:


Środek oddzielający w odlewnictwie, w odlewnictwie ciśnieniowym do form wtryskowych i procesów ekstrudowania tworzyw sztucznych i elastomerów. Przeciw przywieraniu np. nadmiarów kleju, szczeliwa, bądź skraplaniu wodą. Środek ślizgowy wyciszający szumy powstające przy wzajemnym tarciu części z tworzyw sztucznych, elastomerów, czy metalu. Do listew do cięcia papieru, tektury, forniru i urządzeń w przemyśle tekstylnym. Do ułatwiania wyciągania profili z tworzyw sztucznych i profili gumowych np. do drzwi i okien.

 

Zalety i korzyści:


Wysoka skuteczność poprzez ponadprzeciętne zwilżenie powierzchni i utworzenie ekstremalnie cienkiego filmu smarnego. Działanie oddzielające z własnościami antystatycznymi. Wielorakie zastosowanie jako długo przyczepna powłoka smarna, ochronna i konserwująca. Neutralność chemiczna względem tworzyw sztucznych i elastomerów. Odporny na działanie wody i wpływ warunków atmosferycznych.


Zastosowanie:


Dla zapewnienia optymalnego działania zaleca się przemycie powierzchni smarowanych środkiem myjącym np. OKS 2610/2611. Równomierną i cienką warstwę smaru nanieść pędzlem, szpachlą itp. na powierzchnie smarowane. W przypadku olei o niskiej lepkości następuje najczęściej rozprowadzenie samoczynne. Unikać nadmiaru smarowania. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami. Tworzywa sztuczne oparte na silikonie, jak np. kauczuk silikonowy mogą zostań rozpuszczone przez olej silikonowy. Miejsca ślizgowe poddane działaniu czystego tlenu nie mogą być smarowane olejem silikonowym.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl