OKS 1360 - Silikonowe środki antyadhezyjne

OKS 1360 - Silikonowe środki antyadhezyjne

Obszary zastosowań:


Środek antyadhezyjny do procesów odlewania, odlewania wtryskowego, rozdmuchiwania i wytłaczania tworzyw sztucznych i elastomerów. Zapobiega przyleganiu np. nadmiarów klejów i uszczelnień lub wilgotności. Środek smarujący przeciw wytwarzającemu szum tarciu tworzyw sztucznych, elastomerów i metali ze sobą i między sobą. Do łatwego wciągania profili tworzyw sztucznych i gumowych, np. przy montażu drzwi i okien, przy krawędziach tnących maszyn papierniczych, kartoniarek, maszynach fornirowych lub tekstylnych itd., smarowanie kołpaków zamykających butli tlenowych.


Zalety i korzyści:


Wysoka skuteczność dzięki dobremu zwilżaniu powierzchni i rozdzielającemu tworzeniu błon o właściwościach antystatycznych. Wszechstronne zastosowanie do trwałego smarowania, ochrony, pielęgnacji i impregnacji w szerokim zakresie temperatur.
Minimalne zużycie dzięki tworzeniu skrajnie cienkich błon. Odporny na wodę i działanie czynników atmosferycznych. Dopuszczenie przez BAM do smarowania gwintów kołpaków zamykających stalowych butli tlenowych pod ciśnieniem dla temperatur roboczych do +60°C i 15 bar.


Zastosowanie:


Dla uzyskania optymalnego działania oczyścić powierzchnie, najlepiej najpierw mechanicznie i potem za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Nanieść równomiernie cienką warstwę za pomocą pędzla, olejarki kroplowej lub zanurzenia. Dystrybucja najczęściej następuje samoczynnie (powstawanie jednocząsteczkowych warstewek). Unikać nadmiarów. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami. Tworzywa sztuczne bazujące na silikonie, jak np. kauczuk silikonowy, mogą być rozpuszczone przez olej silikonowy. Do miejsc ślizgowych pod czystym tlenem nie wolno stosować silikonu.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl