Mobilarma 798 - produkt antykorozyjny na bazie oleju

Mobilarma 798 - produkt antykorozyjny na bazie oleju

Opis produktu

 

Mobilarma 798 to wysokiej jakości środek antykorozyjny na bazie oleju przeznaczony do smarowania stalowych lin i do zapobiegania ich rdzewieniu w warunkach eksploatacji i magazynowania.Jest on używany w przemyśle, górnictwie i transporcie morskim.Mobilarma 798 posiada doskonałą zdolność do tworzenia warstwy ochronnej i ma przy tym konsystencję smaru. Cechujący się wysoką przyczepnością  środek ten chroni stalowe liny przed korodującym działaniem słonej wody i nasyconego wilgocią powietrza. Mobilarma 798 nie traci skuteczności w ekstremalnych warunkach temperaturowych, jakie często występują przy eksploatacji na statkach i zabezpiecza przed działaniem słabych kwasów. Środek daje się rozsmarowywać w temp. -35ºC i nie ścieka do temp 60ºC. Jest odporny na ścieranie w czasie eksploatacji i przylega do powierzchni, nie dając efektów kleistości, bądź nierównomiernego pokrycia.Po nałożeniu,warstwa Mobilarmy 798 staje się przezroczysta, co pozwala na wzrokowe monitorowanie aplikacji.Warstwa smaru zachowuje jednolitość i nie odpryskuje.

 

Właściwości i zalety

 

Mobilarma 798 dobrze przenika pomiędzy pasmami splecionych lin stalowych, zapewniając doskonałe smarowanie przy zginaniu. Właściwość ta ogranicza zużycie i przedłuża trwałość produktu.Jest on kompatybilny z innymi materiałami służącymi do impregnacji lin stalowych, które mogły być użyte przy produkcji lin.Doskonałe właściwości w zakresie ochrony przez rdzą i korozją w znaczący sposób redukują efekty działania wody słodkiej, morskiej i słabych kwasów, przyczyniając się tym samym do polepszenia funkcjonalności i zmniejszenia kosztów utrzymania.Środek jest łatwy do nakładania i oszczędny w eksploatacji.

 

Zastosowania

 

Środek antykorozyjny Mobilarma 798 może być rozprowadzony bezpośrednio z opakowania pędzlem bądź aplikatorem, naniesiony w postaci sprayu, przez zanurzenie lub poprzez kąpiel, jeśli produkt zostanie wcześniej podgrzany do temp. 65ºC do 80°C w pomieszczeniu z dobrą wentylacją. Dla uzyskania najlepszego rezultatu, należy nałożyć tylko cienką warstwę produktu.Nowe liny bądź też liny regularnie konserwowane przy pomocy środka Mobilarma 798 nie wymagają dodatkowego  przygotowania przed użyciem. Dla uzyskania najlepszego rezultatu brudne stalowe liny powinny zostać oczyszczone metalowym skrobakiem, dokładnie przemyte rozpuszczalnikiem i wysuszone przed zastosowaniem środka Mobilarma 798.

 

Środek antykorozyjny Mobilarma 798.jest zalecany do użycia w następujących zastosowaniach:

 

    Smarowanie i konserwacja stalowych pasm i ruchomych lin w przemyśle, górnictwie i na statkach.
    Impregnacja stalowych lin w czasie produkcji
 

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl