Mobil SHC Polyrex 005, 221, 222, 462 - smar do wysokich temperatur

Mobil SHC Polyrex 005, 221, 222, 462 - smar do wysokich temperatur

Opis produktu

 

Smary serii Mobil SHC Polyrex™ zostały opracowane specjalnie w celu rozwiązania problemów z efektywnym smarowaniem wysokotemperaturowym zarówno w aplikacjach ogólno przemysłowych jak i w przemyśle spożywczym. Korzystając z zaawansowanej technologii polimocznikowej, te syntetyczne smary wzbogacone polimerami są odpowiedzią na rynkowe zapotrzebowanie na produkty wysokotemperaturowe. Posiadają też certyfikat NSF H1 do stosowania w przemyśle spożywczym.

 

Smary serii Mobil SHC Polyrex zostały opracowane z myślą o połączeniu działania w warunkach wysokotemperaturowych z doskonałą odpornością na wodę i działaniem przeciwzużyciowym, które cechują smary marki Mobil. Wykorzystując zaawansowaną technologię zagęszczacza polimocznikowego, naukowcy w firmie ExxonMobil opracowali wyjątkową kombinację olejów syntetycznych o doskonałym działaniu w wysokich temperaturach, zapewniająch efektywne smarowanie do temperatury 170°C. Nawet w tak ekstremalnych temperaturach smary Mobil SHC Polyrex nie są podatne na utlenianie i utratę stabilności strukturalnej, co pozwala na wydłużenie przerw międzyobsługowych przy zachowaniu ochrony sprzętu. Starannie dobrana kompozycja zagęszczacza, olejów bazowych i dodatków uszlachetniających daje w rezultacie smar, który charakteryzuje się doskonałą zdolnością przenoszenia obciążeń i ochroną przed rdzewieniem. Smary Mobil SHC Polyrex są w wysokim stopniu odporne na wodę i bardzo skutecznie chronią przed korozją, co dodatkowo zabezpiecza sprzęt w środowisku mokrym i wilgotnym oraz w aplikacjach, w których dochodzi do częstego kontaktu z wodą.

 

Wszystkie smary Mobil SHC Polyrex posiadają certyfikat NSF H1 i są zgodne z przepisami Sekcji 21 Kodeksu Przepisów Federalnych (Code of Federal Regulations - CFR) 178.3570 amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration) dla środków smarnych dopuszczonych do incydentalnego kontaktu z żywnością . Ponadto spełniają wymogi czystości Kosher. Smary Mobil SHC Polyrex produkowane są w zakładach posiadających certyfikaty poświadczające zgodność z wymogami standardu ISO 22000 i spełniających również wymogi ISO 21469, co przyczynia się do utrzymania integralności produkowanych smarów na najwyższym poziomie.


Właściwości i zalety

 

Marka olejów i smarów Mobil jest znana i ceniona na całym świecie ze względu na swoją innowacyjność i wyjątkową jakość oraz skuteczne działanie produktów. Smary Mobil SHC Polyrex wykorzystują zaawansowaną technologię zagęszczacza stosowaną w całej linii smarów Mobil Polyrex, dającą produkt o wysokiej skuteczności działania, rozwiązujący jedne z najtrudniejszych problemów smarowania w przemyśle. Dzięki wykorzystaniu w smarach Mobil SHC Polyrex oryginalnej kombinacji olejów syntetycznych z technologią polimerowego zagęszczacza oraz pakietem dodatków uszlachetniających uzyskano rodzinę smarów wyróżniającą się swoimi właściwościami i efektywnością smarowania.


Zastosowania

 

Uwagi dotyczące aplikacji: Mimo, że smary serii Mobil SHC Polyrex są kompatybilne z wieloma smarami zawierającymi kompleks polimocznikowy i litowy, mieszanie obu rodzajów produktów może spowodować ograniczenie wykorzystania wszystkich ich właściwości. Dlatego zaleca się, aby przed zmianą innego smaru na produkt z serii Mobil SHC Polyrex, układ został dokładnie oczyszczony w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści eksploatacyjnych.Choć smary Mobil SHC Polyrex posiadają wiele wspólnych właściwości to każdy z nich posiada cechy wskazujące do jakich aplikacji najbardziej nadają się poszczególne produkty:

 

    Mobil SHC Polyrex 005 to smar NLGI klasy 00, opracowany specjalnie do stosowania w centralnych systemach smarowania. Zwiększona pompowalność i mobilność w niskich temperaturach sprawiają, że smar ten idealnie nadaje się do układów smarowniczych pracujących w niskiej temperaturze otoczenia, takich jak np. chłodnie w przetwórstwie spożywczym lub w urządzeniach pracujących na zewnątrz pomieszczeń. Mobil SHC Polyrex 005 może być również stosowany do smarowania przekładni zamkniętych, gdzie mogą występować problemy z wyciekaniem. Zalecany przedział temperatur pracy wynosi od -30 do 170˚C. 


    Mobil SHC Polyrex 221 jest wielofunkcyjnym smarem klasy NLGI 1 zalecanym szczególnie do wysoko-obciążonych łożysk ślizgowych i tocznych. Zalecany przedział temperatur pracy dla smaru Mobil SHC Polyrex 221 wynosi od -30º C do 170º C.


    Mobil SHC Polyrex 222 jest wielofunkcyjnym smarem klasy NLGI 2 zalecanym do wysoko-obciążonych łożysk ślizgowych i tocznych. Zalecany przedział temperatur pracy dla smaru Mobil SHC Polyrex 222 wynosi od -30º C do 170º C.


    Mobil SHC Polyrex 462 to smar klasy NLGI 2, zalecany do wysoko obciążonych łożysk tocznych i ślizgowych. Jest on także zalecany do łożysk pracujących w ekstremalnych temperaturach, takich jak wałki podgrzewane parą, łożyska wentylatorów wyciągowych, łożyska wałków filcowych oraz łożyska przenośników piecowych. Zalecany zakres temperatur roboczych wynosi od -20º C do 170º C.
 

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl