Mobil SHC 102 EAL i 102 EAL - smar wysokowydajny

Mobil SHC 102 EAL i 102 EAL - smar wysokowydajny

Opis produktu

 

Smary Mobil SHC™ 101 EAL i 102 EAL to wysokowydajne smary przeznaczone specjalnie do stosowania w aplikacjach, które wymagają smarów, nie stwarzających zagrożenia dla środowiska. Te wysokowydajne smary są biodegradowalne i praktycznie nietoksyczne. Zawierają one ulegający biodegradacji olej na bazie estrów syntetycznych, starannie dobrany pakiet dodatków uszlachetniających oraz zagęszczacz litowy. Bezparafinowy charakter syntetycznego oleju bazowego, w połączeniu z niskim współczynnikiem trakcji, zapewnia doskonałą pompowalność w niskich temperaturach i bardzo niski moment rozruchowy i roboczy, co jest nieocenioną zaletą, biorąc pod uwagę fakt, że wiele urządzeń, które mogłyby zagrażaćśrodowisku znajduje się na zewnątrz.

 

Smary Mobilgrease EAL 101 zostały stworzone do tych zastosowań, gdzie wyciek smaru mógłby spowodować skażenie gleby, wód gruntowych lub wód powierzchniowych. Zaleca się ich stosowanie w łożyskach ślizgowych i tocznych oraz sprzęgłach pracujących w temperaturach od -40ºC do 120ºC, ze stosownymi okresami wymiany smaru. Smary Mobilgrease EAL 101 i 102 mają, odpowiednio, klasę NLGI 1 i 2.Własności i zalety

 

Marka produktów przyjaznych środowisku Mobil™ EAL zdobyła sobie znakomitą reputację wśród producentów OEM i klientów ze względu na swoje doskonałe działanie. Produkty te pozwalają na zachowanie równowagi pomiędzy koniecznością stosowania smarów przyjaznych dla środowiska oraz zapotrzebowaniem na wysokowydajne smary dla ruchomego i stacjonarnego sprzętu zmechanizowanego.

 

Smary Mobil SHC należące do serii 100 EAL są kompatybilne z poprzednią generacją  Mobilgrease EAL 100.


Zastosowania

 

Mobilgrease EAL 101 i 102 należą do grupy tzw.  Smarów Przyjaznych dla Środowiska (Mobil Environmental Awareness Lubricants), zaprojektowanej specjalnie do użytku tam, gdzie istnieje zagrożenie skażenia środowiska. Mobilgrease EAL 101 (Klasa NLGI 1) i 102 (Klasa NLGI 2) są smarami wielozadaniowymi zawierającymi olej bazowy ISO VG 100. Są one przeznaczone do smarowania sprzętu w obszarach zagrożonych skażeniem, w tym:

 

    Sprzętu do pracy na morzu
    Stacji uzdatniania wody
    Zapór, śluz i kanałów
    Sprzętu budowlanego
    Sprzętu rolniczego
    Hydroelektrowni

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl