Mobil Zerice S 32, 46, 68, 100 - oleje do sprężarek chłodniczych

Mobil Zerice S 32, 46, 68, 100 - oleje do sprężarek chłodniczych

Opis produktu

 

Oleje Mobil Zerice S to najwyższej jakości syntetyczne oleje do sprężarek chłodniczych oparte na bazie alkilobenzenowej, która dzięki swoim właściwościom, doskonale miesza się z hydrochlorofluorokarbonami (R22). Pozwala to na stosowanie tych związków w bardzo niskich temperaturach, aż do -60°C. W niektórych przypadkach mogą one również być stosowane w sprężarkach wykorzystujących amoniak jako czynnik chłodniczy.Właściwości, zalety i potencjalne korzyści

 

W porównaniu ze olejami mineralnymi i innymi olejami syntetycznymi, oleje Mobil Zerice S oferuje lepszą rozpuszczalność w czynnikach chłodniczych zawierających halowęglowodory. Przyczynia się to do uniknięcia powszechnego problemu związanego z separacją oleju i jego krzepnięciem na powierzchniach zaworów i systemu wymiany ciepła w chłodniach.

 

Ponadto oleje Mobil Zerice S mają bardzo niską temperaturę płynięcia i flokulacji, co pomaga zapobiec szkodliwemu wydzielaniu się parafin, które może zablokować zawory rozprężne i powierzchnie wymiany ciepła.

 

Syntetyczny charakter olejów Mobil Zerice S zapewnia doskonałą stabilność chemiczną.

Zastosowania

 

Oleje Mobil Zerice S są zalecane do wszystkich typów sprężarek chłodniczych: śrubowych i tłokowych. Produkty te nadają się do pracy w połączeniu z czynnikami chłodniczymi typu HCFC  i nadają się także do użytku w  niektórych sprężarkach wykorzystujących amoniak.  Nie powinny być stosowane z czynnikami chłodniczymi na bazie dwutlenku siarki lub R134A. Odpowiednią klasę lepkości oleju należy wybrać zgodnie z zaleceniami producenta sprężarki.zapobiega reakcji z czynnikami chłodniczymi oraz stabilność w wysokich temperaturach, co przeciwdziała rozkładowi oleju.
 

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl