Mobil EAL Arctic 22, 22CC, 32, 46, 68, 100 - oleje do sprężarek chłodniczych

Mobil EAL Arctic 22, 22CC, 32, 46, 68, 100 - oleje do sprężarek chłodniczych

Opis produktu

 

Oleje serii Mobil EAL Arctic są najwyższej jakości, przyjaznymi dla środowiska olejami (Environmental Awareness Lubricants – EAL). Są produktami w pełni syntetycznymi, zaprojektowanymi specjalnie do smarowania sprężarek i układów chłodniczych, zawierającym czynniki chłodnicze HFC (nie niszczące warstwy ozonowej). (Czynniki chłodnicze HFC to produkty nie zawierające chloru, które zastąpiły na rynku światowym czynniki zawierające chlor). Są one również zalecane dla aplikacji z udziałem dwutlenku węgla, gdzie wymagana jest odpowiednia mieszalność i właściwy zwrot oleju do kompresorów (są to zwykle zastosowania tłokowe).Oleje Mobil EAL Arctic zawierają opatentowane syntezowane poliestry (POE) oraz unikalny pakiet dodatków uszlachetniających, które zapewniają wyjątkową smarność, ochronę przeciwzużyciową, stabilność chemiczną i termiczną oraz hydrolityczną. Mieszają się one z czynnikami chłodniczymi HFC i mają dobre zależności pomiędzy lepkością, temperaturą i ciśnieniem, są też kompatybilne z większością czynników typu HFC. Skuteczność współpracy olejów Mobil EAL Arctic z czynnikami HFC w wielu rodzajach instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych jest dobrze udokumentowana. Oleje te są używane przez wielu wiodących producentów sprężarek i układów chłodniczych na całym świecie.

 

Oleje Mobil EAL Arctic są dostępne w klasach lepkości ISO od 15 do 220. Oleje tej serii  są zalecane do używania w domowych,   komercyjnych systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych, gdzie stosowane są czynniki chłodzące typu HFC lub z dwutlenkiem węgla.

 

Własności i zalety

 

Marka olejów Mobil EAL jest znana i ceniona na całym świecie ze względu na nieszkodliwość wobec środowiska naturalnego i wyjątkowo skuteczne smarowanie. Produkty serii Mobil EAL Arctic zostały opracowane przez naszych specjalistów, aby wyjść naprzeciw nowej generacji czynników chłodniczych nie niszczących warstwy ozonowej, których stosowanie zostało usankcjonowane Protokołem Montrealskim jak również późniejszymi porozumieniami międzynarodowymi. Tworzenie produktów tej klasy jest wyrazem naszego stałego zainteresowania do korzystania z nowoczesnych technologii w celu dostarczenia na rynek produktów smarnych najwyższej jakości. Kluczowym czynnikiem w opracowywaniu serii olejów Mobil EAL Arctic były bliskie kontakty naszych specjalistów od zastosowań z najlepszymi producentami kompresorów i układów chłodniczych, co zaowocowało serią produktów o wyjątkowo skutecznym działaniu w warunkach eksploatacyjnych.

 

Współpraca ta, w połączeniu z przeprowadzanymi przez nas testami laboratoryjnymi, potwierdziła doskonałą skuteczność olejów Mobil EAL Arctic. Współpraca ta pomogła także naszym specjalistom w zaprojektowaniu optymalnych poliestrowych struktur syntetycznych dla każdej klasy lepkości olejów tej serii oraz w opracowaniu pakietu dodatków uszlachetniających, które spełniają wymogi stabilności i kompatybilności dla układów chłodzenia.


Zastosowania

 

Uwagi dotyczące aplikacji: Oleje serii Mobil EAL Arctic chłoną wilgoć, dlatego należy nie dopuszczać wchłaniania wilgoci podczas ich używania. Opakowania z produktem, które nie są używane, powinny być szczelnie zamknięte i preferowane są opakowania mniejszych rozmiarów. Produktu nie wolno przelewać do plastikowych pojemników, które mogą przepuszczać wilgoć.

 

Oleje serii Mobil EAL Arctic są zalecane dla systemów chłodniczych, gdzie stosowane są czynniki chłodnicze HFC oraz dwutlenek węgla. Mogą one być wykorzystywane do takich elementów, jak:

 

    Domowe systemy chłodzące, jak np. lodówki, zamrażarki, systemy klimatyzacyjne i pompy ciepła
    Przemysłowe systemy chłodnicze, jak np. systemy klimatyzacyjne zainstalowane w biurach, centrach handlowych i hotelach, oraz transport chłodniczy
    Zastosowania przemysłowe, jak np. przygotowywanie i zamrażanie żywności oraz kriogenika

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl