Mobil Rarus 424, 425, 426, 427, 429 - oleje sprężarkowe

Mobil Rarus 424, 425, 426, 427, 429 - oleje sprężarkowe

Opis produktu

 

Seria Mobil Rarus™ 400 to linia wysoko wydajnych bezpopiołowych środków smarujących zaprojektowanych, aby spełniać surowe wymogi głównych producentów sprężarek. Stworzone z wysokiej jakości bazowych olejów mineralnych i zaawansowanego pakietu dodatków uszlachetniających w celu zapewnienia wyjątkowej ochrony sprzętu i niezawodności sprężarek działających w łagodnych i ciężkich warunkach. Zapewniają one doskonałą ochronę przed zużyciem oraz możliwość obniżenia kosztów serwisowych poprzez zminimalizowanie problemów ze sprzętem oraz zmniejszenie osadów z niskiego ciśnienia i wypływu. Z powodu ich wysokich danych znamionowych FZG, Mobil Rarus 400 są wyjątkowymi środkami smarującymi dla układów sprężarek wykorzystujących przekładnie i łożyska stając się idealnym wyborem dla smarowania skrzyń korbowych, jak i cylindrów.


Zalety

 

Dzięki zastosowaniu olejów Mobil serii Rarus 400, możemy sprężarkę utrzymać w czystości i zmniejszyć osady w porównaniu z konwencjonalnymi olejami mineralnymi, co wydłuża przerwy pomiędzy przeglądami. Ich wyjątkowa stabilność utleniania oraz termiczna bezpiecznie pozwala na przedłużenie żywotności przy jednoczesnym kontrolowaniu zaszlamienia i tworzenia się osadów. Dają one wyjątkową ochronę przed zużyciem i korozją, która wydłuża żywotność sprzętu i poprawia działanie sprzętu.


Zastosowanie

 

Oleje Mobil serii 400 zalecane są do pojedynczych i wielostopniowych sprężarek powietrza. Są one szczególnie skuteczne w przypadku ciągłej pracy w wysokiej temperaturze. Maksymalna temperatura sprężonego powietrza zgodnie z normą DIN 51506 wynosi 220oC. Nadają się do sprężarek typu tłokowego i rotacyjnego. Oleje serii Rarus 400 są kompatybilne ze wszystkimi metalami wykorzystywanymi w konstrukcji sprężarek oraz z elastomerami kompatybilnymi z olejami mineralnymi stosowanymi w uszczelnieniach, pierścieniach samouszczelniających i uszczelkach.

 

Oleje serii Mobil Rarus 400 nie są zalecane do stosowania w sprężarkach powietrza służących do oddychania.

 

Następujące typy sprężarek wykazały doskonałe działanie w połączeniu z olejami serii Mobil Rarus 400:

 

    Tłokowe sprężarki, skrzynie korbowe i cylindry
    Rotacyjne sprężarki śrubowe
    Rotacyjne sprężarki łopatkowe
    Sprężarki osiowe i odśrodkowe
    Układy sprężarkowe z wysilonymi przekładniami i łożyskami
    Sprężarki wykorzystywane zarówno w stacjonarnych jak i ruchomych zastosowaniach
 

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl