Mobil Glygoyle 11, 22, 30 - olej do przekładni, łożysk i układów obiegowych

Mobil Glygoyle 11, 22, 30 - olej do przekładni, łożysk i układów obiegowych

Opis produktu

 

Oleje serii Mobil Glygoyle są wysokowydajnymi olejami na bazie poliglikoli alkilenowych (PAG), które zapewniają doskonałe smarowanie w przekładniach, łożyskach i układach obiegowych pracujących w warunkach temperatur ekstremalnych, którym nie mogłyby sprostać oleje mineralne. Są one odporne na ścinanie i posiadają wysoki poziom odporności na degradację termiczną, utlenianie oraz tworzenie się szlamów i osadów.Zawierają one oryginalny pakiet dodatków uszlachetniających zwiększający poziom ochrony przeciwzużyciowej w warunkach ekstremalnych, ochrony przeciwkorozyjnej i przeciwrdzewnej oraz ochrony przeciw pienieniu, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości olejów bazowych PAG.

 

Oleje  Glygoyle 11,22, 30 mają bardzo wysokie wskaźniki lepkości, nie zawierają parafin, posiadają bardzo niskie temperatury płynięcia.Ich współczynniki tarcia i trakcji (np. dla niestandardowych powierzchni kontaktowych przekładni lub łożysk) są niższe, niż w przypadku olejów mineralnych. Te znakomite właściwości smarowania umożliwiają obniżenie temperatur eksploatacyjnych w wielu zastosowaniach.

 

Produkty Glygoyle 11 ,22 i 30 od ponad 25 lat zapewniają doskonałą skuteczność w najcięższych przemysłowych warunkach eksploatacyjnych.Ich stosowanie zalecane jest przez wiodących producentów kalandrów do produkcji tworzyw sztucznych, łożysk maszyn papierniczych, sprężarek i przekładni. Produkty te są preferowane do pracy w ciężkich warunkach eksploatacyjnych.

 

Własności i zalety

 

Marka olejów Mobil Glygoyle jest znana i ceniona na całym świecie ze względu na swoją innowacyjność i wyjątkowo dobrą skuteczność. Te syntetyczne produkty o strukturze molekularnej zawierające poliglikole alkilenowe zostały dobrane specjalnie dla Mobil Glygoyle 11, 22 i 30; są one dowodem nieustannego zaangażowania naszej firmy na rzecz zaawansowanych technologii i wprowadzania na rynek produktów smarnych o najwyższej jakości. Głównym czynnikiem w opracowywaniu produktów Mobil Glygoyle 11, 22 i 30 były bliskie kontakty z kluczowymi producentami sprzętu, których celem było zapewnienie optymalnego działania nowego asortymentu produktów przeznaczonych dla nieustannie rozwijającego się rynku przemysłowych rozwiązań technologicznych.

 

Seria Mobil Glygoyle została opracowana głównie z myślą o wielu rodzajach sprzętu przemysłowego, w których wymogi wysokotemperaturowego środowiska pracy nie mogą być w zadowalającym stopniu spełnione przez produkty na bazie oleju mineralnego i inne produkty syntetyczne. Dodatkowe właściwości, takie, jak niskie tarcie i trakcja, oraz niska absorpcja gazu węglowodorowego, sprawiają, że produkty te mogą być stosowane w jeszcze szerszym zakresie.


Zastosowania

 

Oleje Mobil Glygoyle są zalecane do użytku w najtrudniejszych warunkach, we wszystkich typach łożysk ślizgowych i tocznych oraz przemysłowych przekładniach zamkniętych do średniej temperatury oleju 200ºC. Konkretne zastosowania to między innymi:

 

    Smarowanie kalendrów do produkcji tworzyw sztucznych pracujących pod dużym obciążeniem
    Łożyska maszyn papierniczych pracujące w wysokich temperaturach
    Przemysłowe przekładnie zamknięte – przekładnie zębate czołowe, stożkowe i ślimakowe
    Sprężarki tłokowe i rotacyjne do gazu ziemnego, CO2 i innych gazów technologicznych

 

Uwagi do zastosowania


Oleje stworzone na bazie poliglikoli alkilenowych (PAG) posiadają dzięki swojemu składowi doskonałe własności smarne. Jednakże oleje te mają też ograniczenia pod względem kompatybilności z materiałami uszczelniającymi i powłokami, niektórymi rodzajami stopów metali lekkich i innymi olejami. Przed użyciem oleju PAG należy skontaktować się z producentem sprzętu dla uzyskania wskazówek co do zastosowania oleju.

 

Kompatybilność z innymi olejami


Oleje Mobil Glygoyle 11, 22 i 30 nie są kompatybilne z olejami mineralnymi i większością olejów syntetycznych.  Ponadto, w zależności od rodzaju użytego oleju bazowego PAG, mogą nie być kompatybilne z innymi rodzajami olejów PAG. (np. nie można mieszać ze sobą olejów Mobil Glygoyle 11, 22, 30 oraz produktów serii Mobil Glygoyle ISO VG). Nie zaleca się też zasadniczo używania olejów Mobil Glygoyle 11, 22 i 30 w układach, w których wcześniej używano olejów mineralnych lub syntetycznych na bazie PAO.   Ponadto zaleca się zweryfikowanie kompatybilności przed uzupełnianiem poziomu lub zastąpieniem istniejącego już  oleju PAG produktami Mobil Glygoyle. Zasadniczo należy unikać mieszania różnych produktów , i przepłukiwania nimi . Przy przechodzeniu od stosowania oleju mineralnego lub innych produktów syntetycznych do produktów Mobil Glygoyle konieczne jest dokładne oczyszczenie i przepłukanie układu odpowiednimi olejami. Więcej informacji można uzyskać od przedstawiciela firmy ExxonMobil.

 

Woda


Produkty Mobil Glygoyle 11, 22 i 30 oraz inne na bazie PAG posiadają własności higroskopijne i wchłaniają więcej wilgoci niż oleje mineralne lub syntetyczne węglowodory. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie wystawiać olejów PAG na kontakt z nadmierną ilością wody. Ze względu na charakterystyczny dla nich ciężar właściwy, woda nie opada na dno zbiorników, ale pozostaje na powierzchni .

 

Kompatybilność z materiałami uszczelniającymi


Oleje na bazie PAG nie są kompatybilne z wieloma standardowymi materiałami uszczelniającymi używanymi w połączeniu z olejami mineralnymi i syntetycznymi węglowodorami. Niekompatybilne materiały są podatne na kurczenie lub pęcznienie, co powoduje poważne wycieki lub przerwanie uszczelnienia. Przy przechodzeniu z olejów mineralnych i syntetycznych węglowodorów na produkty Mobil Glygoyle 11, 22 lub 30 należy wziąć pod uwagę kompatybilność z materiałami uszczelniającymi. Materiały FKM oraz VMQ są zwykle kompatybilne z PAG.  Materiały NBR mogą również być używane, ale mają ograniczony zasięg temperaturowy.    W każdym przypadku należy wziąć pod uwagę warunki eksploatacyjne i właściwości elastomerów różnych producentów. Dla osiągnięcia najlepszych wyników, prosimy konsultować się z dostawcą sprzętu lub producentem materiału uszczelniającego w celu zweryfikowania kompatybilności.

 

Stopy lekkich metali


Oleje Mobil Glygoyle 11, 22, i 30 dobrze sprawdzają się w przekładniach wykonanych z metali żelaznych i nieżelaznych.  Nie są one jednak zalecane do użytku ze stopami metali lekkich zawierającymi aluminium lub magnez. Zastosowanie olejów PAG może prowadzić do zwiększonego zużycia, jeśli znajdują się one w kontakcie ze stopami metali lekkich tego typu. Prosimy zwrócić się do producentów sprzętu po dodatkowe informacje w tym zakresie.

 

Inne materiały


Oleje PAG nie powinny być stosowane w zestawieniu ze standardowymi farbami, powłokami i innymi tworzywami sztucznymi. Farby typu dwukomponentowego (farby reaktywne, żywice epoksydowe) są w zasadzie odpowiednie na pokrycie wewnętrznych powierzchni będących w kontakcie z tego typu olejem.    Poza tymi przypadkami, powierzchnie wewnętrzne będące w styczności z olejem należy pozostawić niepokryte. Materiały używane do wykonania przyrządów pomiaru poziomu oleju, wzierników itp. powinny być najlepiej wykonane ze szkła lub poliamidów. Inne przezroczyste plastiki, np. pleksiglas, mogą pod wpływem obciążenia ulec zużyciu i uszkodzeniu.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl