Mobiltherm 603, 605 - olej grzewczy

Mobiltherm 603, 605 - olej grzewczy

Opis produktu

 

Oleje do układów wymiany ciepła Mobiltherm są wysokowydajnymi produktami przeznaczonymi do zamkniętych pośrednich układów grzewczych. Wykonane są z wysokorafinowanych olejów mineralnych odpornych na rozkład termiczny i utlenianie chemiczne. Odznaczają się one dobrą wydajnością wymiany ciepła, a ich lepkość pozwala na ich łatwe pompowanie zarówno przy rozruchu, jak i w temperaturach roboczych. Temperatury zapłonu tych olejów nie ulegają znacznemu obniżeniu w trakcie eksploatacji, dzięki ich odporności na rozkład termiczny w temperaturach roboczych, dla których są zalecane. Produkty Mobiltherm odznaczają się wysoką stabilność termiczną i mogą być eksploatowane przez długi czas, nie powodując tworzenia się osadów lub wzrostu lepkości. Wykazują się takimi właściwościami temperaturowymi i współczynnikami przewodzenia ciepła, które zapewniają szybsze rozpraszanie się ciepła. Stosowanie olejów Mobiltherm do układów wymiany ciepła zaleca się zarówno do zamkniętych, jak i otwartych pośrednich układów grzewczych i chłodniczych stosowanych w różnych procesach przemysłowych.

Własności i zalety

 

Oleje Mobiltherm są wiodącymi płynami specjalistycznymi marki Mobil, które cieszą się uznaniem za swoją efektywność i niezawodność, nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Kluczem do tych znakomitych właściwości jest zastosowanie najnowszych technik rafinacji.


Zastosowania

 

Uwagi dotyczące aplikacji: Olejów do układów wymiany ciepła Mobiltherm nie należy mieszać z innymi olejami, ponieważ może to obniżyć doskonałą stabilność termiczną i oksydacyjną olejów Mobiltherm, zmienić inne właściwości i skomplikować interpretację analiz przeprowadzanych w celu ustalenia okresu eksploatacyjnego oleju. Jeżeli oleje stosowane są w temperaturach wyższych od zalecanych temperatur maksymalnych, mogą wystąpić korki parowe, o ile system nie jest przystosowany do pracy w tak wysokich temperaturach i nie znajduje się pod ciśnieniem  np. obojętnego gazu np. azotu. Jednakże w wyższych temperaturach czas eksploatacji oleju zostanie skrócony, jako że prędkość degradacji termicznej znacznie wzrasta wraz ze wzrostem temperatur ponad zalecane limity. W dobrze zaprojektowanych systemach, temperatura filmu olejowego otaczającego element grzewczy powinna wynosić od ok. 15ºC do 30ºC powyżej średniej temperatury oleju. Jeżeli temperatura ta jest wyższa, okres eksploatacji oleju może zostać skrócony i mogą powstać osady koksu obniżające prędkości wymiany ciepła. Tak jak w przypadku innych olejów mineralnych, oleje do układów wymiany ciepła Mobiltherm powinny być wykorzystywane tylko w systemach z obiegiem wymuszonym. Systemy, w których obieg czynnika wymiany ciepła jest zależny od konwekcji, nie zapewniają odpowiednio szybkiego przepływu, dlatego nie są w stanie zapobiec lokalnemu przegrzewaniu i szybkiemu starzeniu się oleju. Co więcej, stosowanie tych olejów nie jest zalecane w systemach otwartych, w których gorący olej jest wystawiony bezpośrednio na działanie powietrza. Rozpylone lub wyciekające gorące oleje Mobiltherm mogą ulec samozapłonowi.


Mobiltherm 603 i Mobiltherm 605 mogą być stosowane w układach otwartych i zamkniętych, gdzie średnie zakresy temperatur oleju są zgodne z poniższą tabelą oraz gdzie minimalne temperatury nie są niższe, niż -12ºC.

 

    Średnie zakresy temperatur oleju w układzie Mobiltherm 603: Systemy zamknięte (od -15°C do 285°C), Systemy otwarte (od -15°C do 150°C)
    Średnie zakresy temperatur oleju w układzie Mobiltherm 605: Systemy zamknięte (od -12°C do 315°C), Systemy otwarte (od -12°C do 180°C)
    Zamknięte, uszczelniane zimnym olejem pośrednie systemy grzewcze i chłodzące w różnych procesach przemysłowych, działające przy średnich temperaturach oleju równych maksymalnym temperaturom wymienionym w powyższej tabeli oraz pod ciśnieniem atmosferycznym.
    Systemy otwarte, pod warunkiem, że średnie temperatury nie przekraczają maksymalnych temperatur wymienionych w powyższej tabeli.
 

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl