Mobil Pegasus 801, 801-30 - olej do silników gazoych

Mobil Pegasus 801, 801-30 - olej do silników gazoych

Opis produktu

 

Olej Mobil Pegasus™ 801 jest wysokiej jakości olejem SAE 40, przeznaczonym do smarowania wszystkich klas silników gazowych pracujących przy niskich, średnich i dużych prędkościach, dla których zaleca się stosowanie olejów niskopopiołowych lub bezpopiołowych. Zapewnia on doskonałą czystość i wydajność silnika; przyczynia się do zapobiegania tworzeniu się osadów węgla i popiołu na tłokach, w obszarach pasów pierścieni, na szczelinach wlotowych i wylotowych, na zaworach i trzpieniach zaworów oraz w komorach spalania. Olej Mobil Pegasus 801 zapobiega także tworzeniu się osadów węgla w szczelinach silników dwusuwowych. Minimalizuje zużycie silnika i chroni gniazda i przylgnie zaworów oraz prowadnice czterosuwowych silników z turbodoładowaniem. Mobil Pegasus 801 zapewnia znakomitą ochronę przeciwko ścieraniu w wymagających warunkach oraz doskonałą ochronę przeciwkorozyjną wewnętrznych elementów silnika. Używając tego produktu można wydłużyć żywotność filtrów i oleju, zaś wysoka wydajność oleju Mobil Pegasus 801 pomaga także wydłużyć okresy pomiędzy serwisowaniem i remontami silnika.

 

Mobil Pegasus 801 to najnowsza generacja bezpopiołowych olejów do silników gazowych z detergentami, zapobiegających zacieraniu się, zawierających wysokorafinowane oleje bazowe i zaawansowany technologicznie pakiet dodatków uszlachetniających. Został on opracowany z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu stabilności chemicznej i termicznej, czego efektem jest większa czystość silników i ich wyższa wydajność. Mobil Pegasus 801 zapewnia wyjątkową czystość i optymalną ochronę przeciwzużyciową w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych, nie powodując tworzenia się osadów popiołowychWłasności i zalety

 

Mobil Pegasus 801 zapewnia doskonałą skuteczność zarówno w dwu-, jak i czterosuwowych silnikach gazowych i stanowi doskonały wybór tam, gdzie zalecane jest stosowanie olejów bezpopiołowych i niskopopiołowych. Zawarty w nim specjalny pakiet dodatków uszlachetniających chroni silniki o wysokim i średnim ciśnieniu użytecznym przeciwko zacieraniu, powstawaniu wżerów i zużyciu, szczególnie podczas krytycznych okresów docierania. Takie działanie może przyczynić się do wydłużenia żywotności silnika i obniżyć koszty utrzymania. Mobil Pegasus 801 wykazał się znakomitą skutecznością w wielu różnych silnikach i warunkach eksploatacyjnych. Możliwe jest więc jednoczesne zastosowanie Mobil Pegasus 801 w wielu różnych silnikach, , zamiast kilku innych produktów, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo zastosowania niewłaściwego oleju.


Zastosowania

 

    Mobil Pegasus 801 jest przeznaczony do smarowania skrzyni korbowych oraz cylindrów silnika i sprężarki dwu- i czterosuwowych silników gazowych o zapłonie iskrowym napędzanych czystym paliwem.
     Idealnie nadaje się dla silników napędzających generatory mocy lub sprężarki gazowe w branży wydobywania, przesyłu, składowania i dystrybucji gazu ziemnego..
    Silniki chłodzone ebuliometrycznie
    Silniki działające przez dłuższe okresy czasu bez dozoru w odległych lokalizacjach. Silniki te często działają w pełnym zakresie lub przekraczają swoją moc wyjściową, podczas gdy inne urządzenia działają z przerwami lub jako sprzęt rezerwowy. Ich niezawodność jest w takich przypadkach niezbędna.
    Oleje Mobil Pegasus 801 dają znakomite wyniki w wielozadaniowych silnikach na gaz ziemny, a szczególnie w silnikach z wysokim turbodoładowaniem wymagających ochrony przeciw zacieraniu dla tulei cylindrów i części prowadzących tłoków.
     Kiedy sprężany jest gaz ziemny lub naftowy, który jest suchy i nie zawiera płynnych zawiesin ani elementów korozyjnych, cylindry sprężarek są zwykle smarowane tymi samymi olejami, co skrzynie korbowe silników.. Mobil Pegasus 801 idealnie sprawdza się w takich przypadkach.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl