Mobilgear 600 XP 68, 100, 150, 220, 320, 460, 680 - oleje przekładniowe

Mobilgear 600 XP 68, 100, 150, 220, 320, 460, 680 - oleje przekładniowe

Opis produktu

 

Mobilgear 600 XP to bardzo wysokiej jakości olej przekładniowy, posiadający wyjątkowe włąściwości do przenoszenia wysokich obciążeń. Przeznaczony jest do zastosowania w przekładniach zamkniętych wyposażonych w system obiegowy lub rozbryzgowy. Mobilgear 600 XP doskonale zaspokaja zmieniające się wymogi technologiczne dotyczące przekładni. Obecne trendy zmierzają w kierunku projektowania mniejszych urządzeń, charakteryzujących się podobną wydajnością. Powoduje to, iż olejom przekładniowym stawiane są wyższe wymagania. Oleje Mobilgear 600 XP są tak sformułowane, aby sprostać powstającym obciążeniom poprzez zapewnienie dodatkowej ochrony przekładni, łożysk i szczeliw.

 

Mobilgear 600 XP zapewnia ochronę zębów przekładni przed zużyciem w najwcześniejszym stadium. Mikroskopijne zużywanie się, zwane micropittingiem, może doprowadzić do znacznego uszkodzenia zębów przekładni. Olej Mobilgear 600 XP przewyższa wymogi dotyczące ochrony przeciwzużyciowej. W rzeczywistości produkt zapewnia 15-krotnie wyższą ochronę, jak to wykazał pomiar przeprowadzony zgodnie z testem FAG FE 8. Odpowiednio zbalansowana formulacja oleju Mobilgear 600 XP, zapewnia maksymalną ochronę przed zużyciem i korozją, zachowując przy tym kompatybilność ze stosowanymi zazwyczaj materiałami uszczelnień. Produkt pozwala zachować integralność uszczelnień przekładni, zapobiegając tym samym przeciekom oleju oraz przedostawaniu się zanieczyszczeń. Poprzez zapewnienie odpowiedniej ochrony przekładni, łożysk i uszczelnień Mobilgear 600 XP przyczynia się do zwiększenia stopnia niezawodności sprzętu oraz podwyższenia jego wydajności.

 

Olej Mobilgear 600 XP jest zalecany do zastosowania w przekładniach zamkniętych zębatych czołowych, skośnych i stożkowych, wyposażonych w obiegowy lub rozbryzgowy system smarowania, pracujących w temperaturach do 100ºC. W szczególności produkt nadaje się do zastosowania w przekładniach działających przy wysokich obciążeniach lub obciążeniach udarowych. Olej Mobilgear 600 XP ma również szeroki zakres zastosowań w aplikacjach morskich. Można go również używać w zastosowaniach innych niż przekładnie, w tym w wysokoobciążonych, wolnoobrotowych łożyskach tocznych i ślizgowych.


Właściwości i zalety

 

Mobilgear 600 XP to wiodący wśród olejów przemysłowych produkt marki Mobil, cieszący się doskonałą reputacją ze względu na innowacyjność i wysoką efektywność. Oleje te oparte na bazie mineralnych olejów bazowych są opracowane tak, aby dostarczyć na rynek wysokiej jakości oleje do przekładni przemysłowych, spełniające wymogi najnowszych standardów przemysłowych, przeznaczone do smarowania szerokiego zakresu urządzeń przemysłowych i morskich.


Zastosowania

 

Oleje Mobilegear 600 XP stosowane są w wielu gałęziach przemysłu i aplikacjach morskich, szczególnie do smarowania przekładni czołowych, skośnych, stożkowych i ślimakowych Specyficzne zastosowania obejmują:

 

    Przemysłowe przekładnie w przenośnikach, mieszalnikach, suszarkach, wytłaczarkach, wentylatorach, mieszalnikach, prasach, maszynach rozcierających, pompach (w tym pompach studziennych) oraz innych urządzeniach pracujących pod dużymi obciążeniami
    Przekładnie w urządzeniach stosowanych w przemyśle morskim, w tym napędach, centryfugach, maszynach pokładowych takich jak wciągarki, windy kotwiczne, żurawie, obracarki, pompy, podnośniki i łożyska nośne steru
    Zastosowania poza przekładniami obejmują sprzęgła, śruby oraz wysokoobciążone wolnoobrotowe łożyska toczne i ślizgowe
    Mobilgear 600 XP 100, 150, 220, 320, 460 oraz 680 są dopuszczone przez Siemens AG do użytku w przekładniach marki Flender
 

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl