Mobil Vactra Oil No 1, 2, 3, 4 - oleje do wrzecion

Mobil Vactra Oil No 1, 2, 3, 4 - oleje do wrzecion

Opis produktu


Oleje Mobil Vactra Oil No są najwyższej jakości olejami zaprojektowanymi specjalnie w celu spełnienia wymogów dokładności i wykończeń części nowoczesnych wysokowydajnych obrabiarek. Stworzone są z wysokiej jakości surowców oraz zaawansowanego pakietu dodatków uszlachetniających, który zapewnia niskie tarcie, doskonałe zabezpieczenie przed korozją i odporność na pienienie. Unikalny zaawansowany pakiet dodatków uszlachetniających pozwala na redukcję drgań ciernych i karbowania pod warstwą filmu olejowego w brzegowych warunkach smarowania. Pozwala to na gładki, jednolity ruch przy prędkościach ustalonych przez producenta. Oleje Mobil Vactra Oil No. mają optymalne właściwości zapewniające doskonałe oddzielanie od chłodziw obróbkowych na bazie wody, a jednocześnie minimalizujące korozyjne oddziaływanie chłodziw o wysokim pH na smarowane powierzchnie. Surowce i pakiet dodatków zostały specjalnie dobrane tak, aby chronić prowadnice, a jednocześnie zapewniać dobrą filtrowalność. Ma to duże znaczenie, ponieważ filtry o zmniejszonym przepływie lub zatkanych aplikatorach zwiększają drgania cierne, karbowanie i zużycie. Zwilżacze do metalu i środki adhezyjne tworzą jednolite filmy, które są odporne na ściskanie przez powierzchnie prowadnic w czasie postoju maszyny.


Zalety


Oleje Mobile Vactra Oil No. zostały opracowane specjalnie w celu zapewnienia dodatkowej
ochrony maszynom poprzez spełnienie surowych wymogów dotyczących prowadnic, a
jednocześnie wymagań innych smarowanych komponentów obrabiarek. Charakteryzują się one doskonałą smarnością i wytrzymałością, co w znacznym stopniu przyczynia się do usprawnienia produkcji wysokiej jakości części. Ich doskonała stabilność utleniania i termiczna pomaga uzyskać lepszą czystość maszyn, zapewnia pożądane właściwości filtracyjne i sprawia, że nie jest konieczna częsta konserwacja maszyn. Oleje Mobil Vactra Oil No. zapewniają doskonałe oddzielanie od wody i chłodziw obróbkowych, co pozwala na zredukowanie potencjalnych negatywnych skutków wzajemnego zanieczyszczenia i przedłużenie okresu eksploatacji i wydajności zarówno oleju, jak i chłodziw.


Zastosowanie


Produkty Mobil Vactra Oil No. mogą być stosowane zarówno jako oleje do prowadnic, jak i oleje do systemów hydraulicznych obrabiarek pracujących w warunkach umiarkowanych obciążeń. Olejów tych można używać ze wszystkimi prowadnicami żeliwnymi, stalowymi i niemetalowymi. Produkty Mobil Vactra Oil No. można dozować ręcznie, za pomocą smarownic zasilanych pod ciśnieniem, lub w systemie swobodnego obiegu oleju. Ich właściwości typu EP sprawiają, że są one odpowiednie dla wszystkich typów przekładni obrabiarek. Nie należy ich używać w systemach obiegowych, gdzie średnie temperatury oleju przekraczają 66 ºC.


• Mobil Vactra Oil Nr 2 jest zalecany dla prowadnic poziomych na małych lub średnich
obrabiarkach. Nadają się także do stosowania w systemach swobodnego obiegu smaru w
dużych maszynach.
• Mobil Vactra Oil Nr 3 jest zalecany dla przekładni podwójnego przeznaczenia i systemów
smarowania prowadnic.
• Mobil Vactra Oil Nr 4 zaleca się zwykle dla dużych maszyn, gdzie ciśnienia prowadnic są
wysokie, lub gdzie wymagana jest precyzja. Zaleca się go także dla prowadnic pionowych i
pochyłych, gdzie moŜliwe są wycieki.
• Mobil Vactra Oil No. można stosować do smarowania śrub z nakrętką kulkową, prowadnic
liniowych, wrzecienników, śrub napędowych, kół zębatych czołowych i stożkowych oraz słabo obciążonych przekładni ślimakowych.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl