Mobilgrind 13, 14, 24, 26, 36, 37, EDM - olej do honowania i szlifowania

Mobilgrind 13, 14, 24, 26, 36, 37, EDM - olej do honowania i szlifowania

Opis produktu

 

W skład serii Mobilgrind wchodzą nie plamiące oleje mineralne przeznaczone do szlifowania i ostrzenia konwencjonalnego i przy wysokich prędkościach, w szerokim zakresie materiałów i operacji. Wysokiej jakości oleje bazowe i system wyselekcjonowanych dodatków oferują klarowne, niskomgłowe i bezzapachowe działanie obejmujące smarowanie i chłodzenie w obróbce metali, przyczyniające się do poprawy środowiska pracy. Produkty Mobilgrind zostały opracowane z myślą o zapobieżeniu plamienia rur wykonanych ze stopów metali kolorowych i z miedzi, które często wchodzą w skład układów obiegu oleju w szlifierkach. Oleje Mobilgrind łatwo oddzielają się od oszlifowanych opiłków i komponentów, co pomaga redukować ich aglomerację powodującą opory przepływu oraz redukować odpady. Oleje te łatwo się filtrują co wpływa na podwyższenie dokładności wykończenia detali. Seria Mobilgrind nie zawiera dodatków cynku, chloru ani innych składników, które mogłyby wymagać specjalnych procedur utylizacyjnych.

 

Seria Mobilgrind może być używana zarówno w scentralizowanych układach jak i w indywidualnych obrabiarkach.

 

Mobilgrind 13 jest przeznaczony do mało obciążonego honowania i wykańczania powierzchniowego szerokiego zakresu stali i innych stopów. Jest to klarowny olej o niskiej lotności, który przyczynia się do polepszenia warunków środowiska pracy. Mobilgrind 13 może też być używany jako płyn dielektryczny przy obróbce elektroiskrowej (EDM).

 

Mobilgrind 14 został opracowany do lekko obciążonego szlifowania cylindrów i powierzchni ze stali węglowej i stopów stali. Zbudowany z wysokojakościowych dodatków i olejów bazowych, pozwala na ograniczenie tworzenia mgły olejowej i utrzymanie lepkości w obszarze skrawania dzięli czemu Mobilgrind 14 przyczynia się do zachowania dokładności w szlifowaniu precyzyjnym. Niska lepkość tego produktu pomaga w szybkim wydzielaniu się opiłków z oleju w odstojnikach i filtrowaniu oleju do ponownego wykorzystania w układach obiegowych.

 

Mobilgrind 24 jest produktem przeznaczonym do średnio obciążonego honowania i szlifowania stali o różnej twardości. Szczególnie dobrze sprawdza się we wstępnym i wykończeniowym szlifowaniu żyletek oraz w układach obiegowych o dużej pojemności, w których stosowana jest filtracja ciągła.

 

Mobilgrind 26 jest olejem do średnio i niskoobciążonych operacji, o niskiej lepkości, przeznaczonym do szlifowania wykończeniowego hartowanej stali innych stopów stali węglowej. W skład Mobilgrind 26 wchodzą wysoko rafinowane oleje bazowe o wysokim współczynniku lepkości, dzięki czemu produkt ten zapewnia równomierną lepkość w obszarze skrawania, przyczyniając się do dobrej penetracji i sprawnego usuwania opiłków z obszaru obróbki. Może być też używany do nisko obciążonych operacji obróbczych, w których wymagany jest produkt o niskiej lepkości i małym wytwarzaniu mgły olejowej.

 

Mobilgrind 36 to produkt do średnio/ciężko obciążonych zastosowań przeznaczony do honowania wykończeniowego stali hartowanej. Charakteryzuje się on doskonałą zwilżalnością, co zapobiega przypalaniu i utrzymuje w czystości tarcze ścierne. Opracowany z wysokiej jakości olejów bazowych o niskiej lepkości, doskonale sprawdza się w szlifowaniu wykończeniowym precyzyjnych przekładni, osi i w innych zastosowaniach, które wymagają wysokiego stopnia precyzji.

 

Mobilgrind 37 jest przeznaczony do średnio/ciężko obciążonego szlifowania profilowego, jak na przykład szlifowanie żłobkowo-rowkowe przez wiercenie i frezowanie. Produkt ten pomaga zmniejszyć plamienie rowków w warunkach wysokoobrotowych. Może też być używany jako płyn hydrauliczny w obrabiarkach do szlifowania rowków, gdzie wzajemne zanieczyszczenie płynu hydraulicznego mogłoby mieć wpływ na operacje szlifowania.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl