Mobilmet 443, 446, 447 - płyn chłodząco smarujący

Mobilmet 443, 446, 447 - płyn chłodząco smarujący

Opis produktu

 

Produkty Mobilmet 440 są wysokowydajnymi, wielozadaniowymi płynami chłodząco-smarującymi. Mają one zastosowanie w średnio- i wysoko obciążonych operacjach skrawania oraz jako oleje smarne do obrabiarek i oleje hydrauliczne w niektórych systemach hydraulicznych, eliminując w ten sposób problem wzajemnego zanieczyszczania płynu chłodząco-smarującego i oleju smarnego. Ich formulacja zawiera wysokiej jakości oleje bazowe i dodatki uszlachetniające nie zawierające chloru, które zapewniają efektywność obróbki w wielu operacjach oraz nie plamią metali żelaznych i nieżelaznych w trakcie obróbki. Oleje mają jasny kolor i są przezroczyste, dlatego obszar roboczy jest cały czas widoczny. Dobrze chronią elementy skrawające narzędzia przed zużyciem. W operacjach szlifowania redukują one obciążenie ściernic i przedłużają ich żywotność. Pozwalają uzyskać gładsze powierzchnie i niższe temperatury robocze. Lepsza dokładność wymiarów będąca rezultatem zastosowania produktów Mobilmet 440 znacznie zmniejsza ilość odrzutów spowodowanych niezgodnością wymiarową lub odkształceniom podczas obróbki. Skład serii Mobilmet 440 jest dobrany tak, aby zapobiegać tworzeniu się mgiełki olejowej wokół obrabiarki, dzięki czemu przyczynia się do stworzenia bezpieczniejszego i przyjemniejszego środowiska pracy.

 

Oleje Mobilmet 440 zalecane są dla szerokiego zakresu procesów obróbki skrawaniem wszystkich rodzajów metali. Zapewniają one doskonałą ochronę elementów obrabiarek w warunkach dużych obciążeń i wysokich obrotów. Mobilmet 443 jest zalecany dla obróbki metali nieżelaznych i ich stopów oraz stali o normalnym i wysokim stopniu trudności obrabialności, w tym stali nadeutektoidalnej, stali węglowej i stali wysokostopowej. Mobilmet 443 redukuje obciążenie ściernic, przedłuża żywotność ściernic, pozwala uzyskać lepszą jakość wykończeń i obniża temperatury robocze. Stosowanie produktów Mobilmet 446 i Mobilmet 447 zaleca się także dla wysoko obciążonej obróbki kół zębatych frezem ślimakowym, frezowania modułowego i wiórkowania kół zębatych, szlifowania kół zębatych i gwintów, frezowania i przeciągania.

 

Produkty Mobilmet 440 przeznaczone są do stosowania w wielu operacjach skrawania metali w warunkach dużych obciążeń i w procesach metalurgicznych. Ich formuła zapewnia łatwość użycia i wygodę operatora. Cechy te sprawiają, że produkty te są wybierane przez wiele warsztatów mechanicznych.


Zalety

 

Marka płynów chłodząco-smarujących Mobilmet przez lata zdobyła sobie zasłużone uznanie za swoją innowacyjność i efektywność. Seria produktów Mobilmet 440 jest ważnym członkiem tej rodziny, dzięki braku w ich składzie chloru oraz technologii dodatków ograniczających powstawaniu mgiełki. Rezultatem zastosowanie takiej formuły jest doskonała efektywność w szerokiej gamie zastosowań przy jednoczesnych korzyściach dla środowiska dzięki braku chloru.


Zastosowanie

Oleje Mobilmet 440 zalecane są dla szerokiego zakresu procesów obróbki skrawaniem wszystkich rodzajów metali. Typowe zastosowania to:

 

    Mobilmet 443: typowe zastosowania to prace na tokarkach automatycznych, toczenie, wiercenie, wytaczanie, rozwiercanie, gwintowanie i obróbka gwintu. Zalecane dla wszelkich typów prac szlifowania, w tym wysoko obciążonego szlifowania stali nierdzewnej i stali wysokostopowej
    Mobilmet 446 i Mobilmet 447: takie same zastosowania, jak w przypadku Mobilmet 443, a także wysoko obciążona obróbka kół zębatych frezem ślimakowym, frezowanie modułowe i wiórkowanie kół zębatych, szlifowanie kół zębatych i gwintów, frezowanie i przeciąganie
    Wszystkie trzy klasy Mobilmet 440: oleje o wielu zastosowaniach w przypadkach, gdy wymagane jest użycie jednego płynu jako oleju smarnego do obrabiarek i płynu hydraulicznego

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl