MIND 0 EP 1,5

MIND 0 EP 1,5

MIND 0 EP 1.5 jest to wielofunkcyjny smar odporny na wysokie i niskie temperatury.
Unikalne połączenie najnowszych osiągnięć technologicznych w zakresie złożonych sulfonianów wapnia o dodatnim współczynniku penetracji (+1.5) z pewnym komponentem (odpornym na wysokie ciśnienia) pozwoliło uzyskać produkt o nieosiągalnych do tej pory cechach użytkowych oraz nieporównywalny z innymi znanymi smarami np. na bazie litu, czy molibdenu.

MIND 0 łączy się chemicznie z metalami żelaznymi i nieżelaznymi tworząc na powierzchni metalu jednocząsteczkową warstwę ochronną odporną na zużycie, co zapewnia skuteczność smarowania pod dużymi obciążeniami (do 5000 N). Warstwa ta jest niewypłukiwalna, co zabezpiecza metale przed korozja, w temperaturach od -40 do 300°C. Opisane powyżej cechy powodują obniżenie współczynnika tarcia 5 do 7-krotnie, a tym samym obniżają emisję ciepła oraz dając dobrą ochronę przed korozją znacznie wpływają na wydłużenie żywotności urządzeń, obniżenie kosztów utrzymania i wydatków na energię.

Typowe zastosowania: w przemyśle, w produkcji i eksploatacji maszyn i urządzeń zawierających łożyska (głównie toczne i ślizgowe), przekładnie, szybkoobrotowe wentylatory, prowadnice, podzespoły szybkoobrotowe pracujące w trudnych warunkach oraz w układach centralnego smarowania.
Posiadane wpisy: NATO Stock.
NSN 915O-21-9O5-7275

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl