Kluberpaste 46 MR 401

Kluberpaste 46 MR 401

Biała uniwersalna pasta smarująca


Zalety zastosowania

 

  • Wysokowydajna biaława pasta do smarowania
  • Ułatwia montaż i demontaż
  • Chroni przed uszkodzeniami przy docieraniu, zapobiega zatarciu
  • Bardzo wysoka zdolność przejmowania obciążeń
  • Polepsza smarowanie przy ruchach oscylacyjnych albo wibracjach - zapobiega korozji
  • ciernej
  • Odporna na wodę i wypłukiwanie
  • Dobra ochrona przed korozja


Opis


Kluberpaste 46 MR 401 jest biaława pasta, na bazie syntetycznego oleju bazowego, mydła litowego i specjalnych substancji smarujących. Pasta ta może być stosowana zarówno do smarowania długotrwałego i na cały okres  żywotności jak też jako środek pomocniczy przy montażu oraz do różnorodnych punktów smarowania zagrożonych korozja cierna. Ta specjalna pasta ogólnego przeznaczenia wyróżnia się szerokim zakresem temperatur roboczych od ok. -40 °C do 150 °C, neutralnym zachowaniem się w stosunku do metali kolorowych, wielu tworzyw sztucznych i gumy jak też dobra zdolnością przejmowania obciążeń.


Dziedziny zastosowania


Kluberpaste 46 MR 401 jest preferowana jako pasta montażowa przy procesie nasadzania jak też do smarowania cienka warstewka wszystkich miejsc tarcia, które są narażone na obciążenia bardzo wysokimi naciskami, niewielkimi prędkościami poślizgu, dużym ścieraniem, drganiami ciernymi (stick-slip), wibracja i korozja cierna.
Ta pasta nadaje się do wtłaczania trzpieni i kołków, naciągania łożysk tocznych, kół i kołnierzy, do smarowania łożysk tocznych i ślizgowych przy bardzo niskich prędkościach poślizgu, śrub pociągowych, wałków wielowypustowych i nakrętek regulacyjnych, w celu uniknięcia uszkodzeń przy docieraniu i eliminacji drgań ciernych, do przegubów kulowych i łożyskowań sworzniowych jak te- do połączeń gwintowych. Równie- nadaje się do pierścieni uszczelniających wał (pierścienie o przekroju okrągłym, pierścienie o przekroju "V", pierścienie samouszczelniające) z materiałów gumowo elastycznych w celu przedłużenia ich okresu żywotności.


Wskazówki dot. stosowania


Przed naniesieniem Kluberpaste 46 MR 401 należy oczyścić powierzchnie, a ewentualne resztki rozpuszczalnika usunąć sucha ścierką nie pozostawiającą włókien. Kluberpaste 46 MR 401 daje się bardzo dobrze rozsmarowywać i jest nanoszona tylko cienka warstewka. Należy równomiernie pokryć powierzchnie, przy pomocy łopatki itp. unikając nadmiernego smarowania. Przed zastosowaniem na tworzywach sztucznych zaleca się przeprowadzenie próby tolerancji na oryginalnym tworzywie.


Okres magazynowania


Przy starannym magazynowaniu w suchych pomieszczeniach i zamkniętych oryginalnych opakowaniach okres przechowywania wynosi 36 m-cy.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl