Interflon Bio Weld 15+ - środek antyadhezyhny do spawania

Interflon Bio Weld 15+ - środek antyadhezyhny do spawania

Większość środków antyadhezyjnych do spawania wytwarza podczas spalania trujące opary. Instalacje pochłaniające nie zawsze odsysają wszystko, w związku z czym trujące opary są wdychane. Tych niezdrowych warunków podczas pracy spawaczy można uniknąć. Interflon Bio Weld 15+ nie wytwarza trujących gazów podczas parowania. To idealny środek pomocniczy dla spawaczy, którzy chcą pracować w możliwie jak najmniej szkodliwym środowisku pracy.

Interflon Bio Weld 15+ to środek antyadhezyjny do spawania o dużym tempie biodegradacji, niezawierający silikonu oraz chloru. Zapobiega przywieraniu odprysków spawalniczych do spawanych elementów, narzędzi oraz dyszy/palników spawalniczych. Na bazie wodnej, gotowy do użycia, niepalny, bardzo wydajny. Nie zawiera FOS/VOC.

Nadaje się do spawania w osłonie gazów ochronnych oraz do spawania elektrycznego, jak również wszędzie tam, gdzie niezbędne lub wymagane przepisami jest użycie środków antyadhezyjnych do spawania bez zawartości silikonu. Doskonała skuteczność czyszczenia Nadaje się również do zastosowania w dyszach spawalniczych, jak też w automatach spawalniczych z urządzeniem do spryskiwania permanentnego. Wydłuża okres czyszczenia dyszy. Bezpieczny w użyciu. Niepalny. Nie ma negatywnego wpływu na spoinę spawalniczą.


Właściwości i zalety

 

    Zapobiega przywieraniu odprysków i kropli spoiwa
    Redukuje konieczność dodatkowej obróbki
    Środek na bazie wodnej bez dodatku silikonu i związków chloru
    Nie zawiera VOC/FOS, dzięki czemu jest bezpieczny dla człowieka i środowiska
    Nie zawiera olejów, które podczas spawania mogłyby wytwarzać trujące opary
    Ulega szybko biodegradacji
    Pojemnik do spryskiwania bez wypełniacza, dlatego nie ma niebezpieczeństwa wybuchu
    Nadaje się do stosowania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym (NSF®-A1)
    Zastępuje niebezpieczne środki w aerozolu

 

Przykłady zastosowania

 

Dla spawaczy podczas produkcji maszyn, instalacji, zbiorników, statków, budowy elektrowni, a także dla rzemieślników obrabiających metale. Do spawania metodami MIG/MAG, WIG, spawania ręcznego elektrodami stali i stali nierdzewnej. Nadaje się również do cięcia, podczas którego niepożądane jest przywieranie odprysków. Do usuwania nalotów w przypadku stali szlachetnej zalecamy środek Interflon Fin Clean Special. Natomiast do dalszego przygotowywania stali szlachetnej nadaje się doskonale Interflon Stainless Steel Dry Cleaner.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl