Tribol GR HT 2 (Stara nazwa: Optitemp HT 2) - smar do łożysk wentylatorów

Tribol GR HT 2 (Stara nazwa: Optitemp HT 2) - smar do łożysk wentylatorów

Opis

Castrol Tribol™ GR HT 2 (poprzednia nazwa: Optitemp™ HT 2) to wysokowydajny smar przeznaczony do smarowania długoterminowego łożysk tocznych i ślizgowych pracujących w wysokich temperaturach, przy normalnych i średnich obciążeniach. Tribol GR HT 2 ma jasną barwę.

Zastosowanie

W termicznie obciążonych łożyskach tocznych i ślizgowych, takich jak łożyska wentylatorów w przemysłach tekstylnym, drzewnym, tworzyw sztucznych, spożywczym oraz w piecach do wygrzewania / suszenia w przemyśle samochodowym. W łożyskach kalendrów i cylindrów suszarniczych ogrzewanych parą. Jako smar uszczelniający w obciążonych termicznie uszczelnieniach labiryntowych. Do zastosowania w środowisku lekko kwaśnym lub zasadowym.

Zalety

Optymalna ochrona przed zużyciem ciernym w przedziale dużych obciążeń. Zdolność przenoszenia wysokich obciążeń. Odporny na starzenie i temperaturę. Stabilny strukturalnie. Odporny na działanie gorącej i zimnej wody, relatywnie na działanie alkaliów i kwasów. Doskonała ochrona antykorozyjna. Dobrze tłoczliwy w centralnych układach smarowania. Zakres temperatur stosowania: -20°C do +160°C. W przypadku zastosowania w łożyskach smarowanych na cały okres eksploatacji temperatura 150°C nie powinna być przekroczona. Krótkoterminowa praca w wyższych temperaturach jest dopuszczana - prosimy o kontakt z przedstawicielem Castrola.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl