Tribol GR XT 2 HT (Stara nazwa: Firetemp XT 2) - smar do termicznie obciążonych łożysk

Tribol GR XT 2 HT (Stara nazwa: Firetemp XT 2) - smar do termicznie obciążonych łożysk

Opis

Castrol Tribol™ GR XT 2 HT (poprzednia nazwa Firetemp™ XT 2) jest wysokotemperaturowym smarem z zagęszczaczem poliuretanowym wzbogaconym w dodatki EP oraz inhibitory korozji oraz przeciw utlenianiu co zapewnia doskonałe własności smarne. Formulacja oparta na bazie syntetycznej oraz stabilności termicznej gwarantuje długie okresy między kolejnymi przesmarowaniami oraz niezawodność działania.

Zastosowanie

Przeznaczony do łożysk tocznych i ślizgowych o normalnych i średnich obrotach i wysokich temperaturach roboczych w takich zastosowaniach jak: Ogrzewane łożyska kalandrów i cylindrów suszarniczych Łożyska wentylatorów Systemy transportowe w lakierniach i przy produkcji folii Autoklawy Piece piekarnicze Przelotowe piece tunelowe Zakres temperatur stosowania: -25°C do +180°C. Krótkotrwale możliwe są wyższe temperatury- prosimy o kontakt z naszym działem technicznym.

Zalety

Bardzo dobra stabilność termiczna i odporność na utlenianie gwarantuje niezawodną pracę oraz wydłużone okresy eksploatacji w trudnych warunkach. Odporny na wodę zimną i gorącą - film smarny pozostaje na powierzchni metalu nawet w obecności wody. Bardzo dobrze tłoczliwy w centralnych układach smarowanie. Optymalna ochrona przed zużyciem ciernym zapewnia długie okresy eksploatacji łożysk, wydłużone okresy między kolejnymi dosmarowaniami oraz ciągłą pracę.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl