Tribol GR 1350-2.5 PD (Stara nazwa: Optipit) - smar do łożysk tocznych i ślizgowych

Tribol GR 1350-2.5 PD (Stara nazwa: Optipit) - smar do łożysk tocznych i ślizgowych

Opis

Castrol Tribol™ GR 1350-2.5 PD (poprzednia nazwa: Optipit™) jest smarem na bazie mydła litowego z olejem bazowym o wysokiej lepkości, zawierającym pakiet zaawansowanych dodatków MicroFlux Trans (MFT). Dodatki MicroFlux Trans zapewniają optymalną ochronę przed zużyciem ciernym oraz bardzo niski współczynnik tarcia nawet w warunkach ekstremalnych obciążeń, wibracji, obciążeń szokowych, przy wysokich i niskich prędkościach oraz powoduje mikrowygładzenia powierzchni trących. W przypadku dużych obciążeń kombinacja dodatków MFT uaktywnia się, dyfundując do powierzchni i poprzez plastyczną deformację rozpoczyna poprawę charakterystyki tarcia. Produkty reakcji organicznej stają się komponentem systemu trybopolimerowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych smarów trybopolimery utworzone przez MFT są długołańcuchowymi związkami o doskonałych właściwościach smarowych i przyczepności. Dzięki temu zwiększa się powierzchnia przenosząca obciążenia, łatwiej utrzymać hydrodynamiczny film smarny. Dzięki tej wyjątkowej reakcji fizyko-chemicznej uzyskuje się wygładzenie powierzchni tarcia bez zużycia ciernego.

Zastosowanie

Tribol GR 1350-2.5 PD jest szczególnie polecany do łożysk tocznych i ślizgowych pracujących w zapylonym i wilgotnym środowisku. Tworzy stabilne kołnierze smaru na krawędziach łożyska, zapewniając dodatkową ochronę przed przenikaniem wody, pyłu i innych zanieczyszczeń. Nawet przy niskich prędkościach Tribol GR 1350-2.5 PD tworzy hydrodynamiczny film smarny. Został opracowany do smarowania łożysk tocznych i ślizgowych pracujących z niskimi prędkościami, gdy wymagany jest olej bazowy o bardzo wysokiej lepkości, w wilgotnym i zapylonym środowisku, np.: W górnictwie, zwłaszcza górnictwie odkrywkowym przemyśle stalowym/ w młynach rurowych przy dużych obciążeniach szokowych i wibracjach. W urządzeniach narażonych na działanie wody morskiej, w portach, statkach i platformach wiertniczych W przekładniach odchylających, stosowanych w turbinach wiatrowych

Zalety

Zabezpiecza przed wodą i brudem – smar jest skuteczny także w niekorzystnych warunkach. Wysoka wytrzymałość na obciążenia – pozwala wydłużyć okres pracy pod dużymi obciążeniami oraz zachować optymalne zabezpieczenie przed zużyciem Tworzy warstwę ochronną z MFT – system dodatków może skutecznie zwiększyć powierzchnię nośną łożyska, co zmniejsza naciski jednostkowe, temperaturę roboczą i zużycie cierne, zwiększając żywotność zarówno detali jak i smaru. Poprawa powierzchni nośnej łożysk – wydłużenie okresu eksploatacji, efekt działania dodatku MFT. Bardzo niski współczynnik tarcia – mniejsze zużycie energii i redukcja hałasu. Dobra przyczepność, ze wzgledu na dużą lepkości oleju – film smarny utrzymuje się na powierzchni detalu. Skrócenie okresu docierania.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl