Viscogen KLK 25 - olej do łańcucha

Viscogen KLK 25 - olej do łańcucha

Opis

Castrol Viscogen KLK 25 i KLK 28 są olejami syntetycznym przeznaczonymi do smarowania łańcuchów pracujących w temperaturach do 250°C, w układach z ciągłym podawaniem oleju. Są one szczególnie przydatne w aplikacjach wymagających wyjątkowej ochrony przed zużyciem ciernym przy ekstremalnych naciskach. Tworzą przezroczysty film smarny o neutralnym zapachu. Niezwykle niskie napięcie powierzchniowe pozwala na penetrację do miejsc w bardzo spasowanych elementach jak łańcuchy czy sworznie. Dzięki doskonałej adhezji nie występuje zjawisko skapywania czy wypierania oleju.

Zastosowanie

Viscogen KLK 25 jest przeznaczony do wszystkich gałęzi przemysłu. Stosowany np. w: magazynach wysokiego składowania, lakierniach, łańcuchach transportowych, ramach suszarniczych i suszarniach, myjniach, łańcuchach tunelowych, prowadnicach ślizgowych, linach, otwarte koła zębate, paskach klinowych z tworzywa sztucznego, maszynach drukarskich offsetowych. Viscogen KLK 28 jest specjalnie opracowany do smarowania łańcuchów i taśmy w prasach do produkcji płyt wiórowych zarówno MDF jak i OSB. Znajduje zastosowanie w: prasach Metso (Küsters), systemach ciągłego smarowania pras Siempelkamp i Dieffenbacher. Może być aplikowany ręcznie, kropelkowo, przy pomocy natrysku, lub za pomocą systemu centralnego smarowania.

Zalety

  • Optymalna ochrona przed tarciem i zużyciem ciernym w wysokich temperaturach- wydłużona żywotność łańcucha.
  • Niski współczynnik tarcia – obniżone zużycie energii.
  • Wysoka stabilność w wysokich temperaturach- mniejsze zużycie oleju.
  • Brak skapywania czy wypierania oleju przy dużych prędkościach przesuwu i przy wysokich temperaturach.
  • Niezwykła odporność na utlenianie i brak tendencji do wytrącania twardego nagaru- mniejsza ilość osadów oraz prac serwisowych.
Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl