Tribol CH 1430 (Stara nazwa: Tribol 1430) - olej łańcuchowy

Tribol CH 1430 (Stara nazwa: Tribol 1430) - olej łańcuchowy

Opis

Castrol Tribol CH™ 1430 (poprzednia nazwa Tribol™ 1430) jest wysokotemperaturowym olejem łańcuchowym na bazie estrów przeznaczonym do smarowania łańcuchów piecowych. Niska tendencja do odparowywania wysokiej jakości syntetycznej bazy olejowej umożliwia wydłużenie okresu między kolejnymi dosmarowaniami jak również czyste i oszczędne stosowanie. Lepkość oleju Tribol CH 1430 umożliwia dobre zwilżenie sworzni łańcuchów również w temperaturze do 240°C, w krótkim okresie czasu do 270°C. Produkt ten zawiera dodatki przeciwzużyciowe co zapewnia dodatkową ochronę w zakresie tarcia granicznego i mieszanego, a także w warunkach wysokiej temperatury. Inhibitory korozji oraz przeciw utlenianiu chronią łańcuchy przed korozją podczas postoju i przedłużają trwałość środka smarowego.

Zastosowanie

 1. Tribol CH 1430, wysokotemperaturowy olej łańcuchowy, jest szczególnie zalecany do smarowania łańcuchów w temperaturze do 240°C, w krótkim okresie czasu do 270°C.
 2. Do smarowania łańcuchów w piecach suszarniczych, w przemyśle litograficznym, w lakierniach, a także w piecach suszarniczych w przemyśle samochodowym.
 3. Dozowanie odbywa się za pomocą urządzeń dozujących metodą kropelkową, mgłową, natryskową i ciśnieniową przy użyciu dysz przystosowanych do odpowiedniej lepkości.

Zalety

 • Niska tendencja do odparowania oleju Tribol CH 1430 umożliwia ograniczenie zużycia oleju oraz na wydłużenie okresów między kolejnymi dosmarowaniami.
 • Zanieczyszczenie środowiska poprzez bezwładne lub swobodne skapywanie oleju jest znacznie zredukowane.
 • Zużycie cierne jest z sukcesem ograniczone dzięki intensywnemu zwilżeniu miejsc narażonych na tarcie i poprzez działanie dodatków przeciw zużyciu ciernemu.
 • Dzięki dobrym właściwościom zmywającym oleju Tribol 1430 mniej przestojów związanych z okresowym czyszczeniem urządzeń.
 • Osady koksowe, żywiczne i lakiernicze wcześniej stosowanych środków smarowych zostają rozpuszczone i mogą zostać bez trudu usunięte.
 • Niebezpieczeństwo pożaru lub eksplozji jest bardzo ograniczone, ponieważ temperatura zapłonu jest o wiele wyższa w porównaniu do produktów mineralnych.
 • Tribol CH 1430 jest neutralny w stosunku do następujących materiałów uszczelniających: elastomery fluorowe, kauczuk silikonowy, kauczuk nitrylowy ( powyżej 30 % akrylonitrylu) i elastomery z materiału EPDM.
 • Posiada doskonałe właściwości zwilżające oraz adhezyjne.
 • Obniżenie kosztów zostaje osiągnięte poprzez zmniejszone tarcie, przedłużone okresy smarowania, mniejszą ilość przestojów ze względu na naprawy czy obsługę a także wydłużoną żywotność części maszyn.
Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl