Hyspin HLP-D 15 - olej hydrauliczny wysokociśnieniowy

Hyspin HLP-D 15 - olej hydrauliczny wysokociśnieniowy

Opis

Castrol Hyspin HLP-D to grupa olejów hydraulicznych oparta na bazie wysokorafinowanych olejów mineralnych z pakietem dodatków zawierających cynk. Ponadto posiadają dodatki detergująco – dyspergującymi. Castrol Hyspin HLPD to grupa olejów hydraulicznych oparta na bazie wysokorafinowanych olejów mineralnych z pakietem dodatków zawierających cynk. Ponadto posiadają dodatki detergująco-dyspergującymi.

Zastosowanie

Oleje Hyspin HLP-D są stosowane przede wszystkim w systemach hydraulicznych obrabiarek, napędach i sprzęgłach oraz ruchomych systemach hydraulicznych stosowanych na zewnątrz budynków. Oleje te zachowują bardzo dobre własności smarne nawet w przypadku dużego zanieczyszczenia oleju hydraulicznego wodą pochodzącą z wodnych emulsji stosowanych w obrabiarkach czy czynników zewnętrznych. Takie zanieczyszczenie może powodować korozję i zatarcie elementów systemu hydraulicznego. Właściwości detergująco-dyspergujące olejów Hyspin HLP-D zapewniają właściwe działanie tych systemów nawet w takich warunkach.

W przypadku cylindrów hydraulicznych działających przy niskich prędkościach, oleje Hyspin HLP-D zapobiegają nierównomiernym ruchom i drganiom ciernym między uszczelnieniami a tłoczyskiem, co znacznie redukuje zużycie uszczelek. Oleje Hyspin HLP-D nadają się do pracy w urządzeniach mobilnych wyposażonych w wielotarczowe sprzęgła. Ppozwalają na przenoszenie wysokich momentów obrotowych i utrzymywanie stałych współczynników tarcia statycznego i dynamicznego oraz niski stopień zużycia sprzęgieł.

Oleje z serii Hyspin HLP-D są całkowicie kompatybilne z powszechnie stosowanymi materiałami na uszczelnienia.

Są one sklasyfikowane zgodnie z:

  • Klasyfikacja DIN jako oleje hydrauliczne typ HLP-D
  • ISO 6743/4 jako oleje hydrauliczne typ HM

Oleje z serii Hyspin HLP-D spełniają wymagania normy DIN 51524 część 2 (za wyjątkiem charakterystyk demulgacji).

Zalety

Płynne współdziałanie ślizgowych elementów w systemach hydraulicznych i obrabiarkach. Dobre właściwości zwilżania powierzchni ułatwiają poślizg uszczelek na tłokach hydraulicznych i redukują korozję. Zapewniają znakomite zabezpieczenie antykorozyjne w trudnych warunkach pracy. Gwarantują właściwe działanie układów hydraulicznych w wilgotnym środowisku np. praca na zewnętrz lub w czasie obróbki metali z użyciem wodnych emulsji.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl