Duratex XPL - olej do silników gazowych

Duratex XPL - olej do silników gazowych

Opis

Castrol Duratec XPL jest niskopopiołowym, syntetycznym olejem do silników gazowych klasy SAE 40. Nie zawiera związków cynku oraz fosforu.

Zastosowanie

Duratec XPL jest przeznaczony do stosowania w wysokoobciążonych silnikach z zapłonem iskrowym, zasilanych gazem ziemnym, pracujących pod wysokim obciążeniem oraz przy wysokich temperaturach. Jest przeznaczony przede wszystkim do silników gazowych o zapłonie iskrowym, gdzie oleje o niskiej zawartości popiołów są zalecane oraz gdy gaz w znacznym stopniu pozbawiony jest siarkowodoru oraz związków halogenów. Czas eksploatacji tego syntetycznego oleju w porównaniu do olejów mineralnych jest znacznie dłuższy, nawet trzy do sześciu razy niż dla zwykłego oleju. Klasa lepkości wg SAE 20W/40 oznacza łatwy rozruch, skuteczne smarowanie silnika w niskich temperaturach oraz ochronę w wysokich temperaturach.

Duratec XPL posiada dopuszczenia:

  1. Deutz
  2. MDE

Zalety

  • Doskonała stabilność termiczna oraz odporność na utlenianie zapewniają niezawodne działanie oraz wydłużone okresy między wymianami w porównaniu do olejów mineralnych. Doskonała charakterystyka przed zużyciem ciernym gwarantuje znakomitą ochronę tłoków oraz cylindrów przed zarysowaniem i zużyciem.
  • Mniejsza ilość osadów- większa czystość silników.
  • Zapewnia dobrą ochronę w kwaśnym środowisku.
Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl