Duratec MX - olej do silników gazowych

Duratec MX - olej do silników gazowych

Opis

Castrol Duratec MX jest mineralnym olejem do silników gazowych klasy SAE 40 o średniej zawartości popiołów. Nie zawiera związków cynku oraz fosforu.

Zastosowanie

Duratec MX jest przeznaczony do stosowania zarówno w silnikach gazowych o zapłonie iskrowym, jak i typu dual-fuel. Jest szczególnie polecany do silników czterosuwowych średnio i wysokoobrotowych pracujących na gazie o agresywnym składzie oraz gazie kwaśnym. System dodatków dających średnie ilości popiołów zapewnia ochronę przed spadkiem sprawności zaworów jednocześnie utrzymując czystość komory spalania oraz turbosprężarki. Duratec MX zapewnia wysoki stopień ochrony silnika przed korozją i zużyciem ciernym, które może być spowodowane wysokim stężeniem halogenów i siarkowodoru często występujących w takich aplikacjach.

Duratec MX posiada dopuszczenia:

  1. Jenbacher- silniki gazowe seria 2 oraz 3- do gazu uzyskiwanego z odpadów, dla gazu wysypiskowego (TA1000- 1105 oraz TA 1000-0125)
  2. Deutz- do gazu uzyskiwanego z odpadów, gaz ściekowy
  3. Man Nutzfahrzeuge AG- gaz naturalny, gaz uzyskiwany z odpadów, gaz wysypiskowy Gauscor

Zalety

  • Doskonała stabilność na utlenianie i azotowanie zapewnia wydłużoną żywotność oleju i wydłużone okresy między wymianami oleju.
  • Pozwala to na obniżenie kosztów serwisu oraz czasu przestojów.
  • Doskonała charakterystyka przed zużyciem gwarantuje znakomitą ochronę tłoków, cylindrów przed zarysowaniem i zużyciem ciernym.
  • Skuteczna neutralizacja kwaśnych produktów spalania gazu pochodzącego z odpadów gwarantuje doskonałą odporność na korozję kwasową.
  • Niski poziom osadów w komorze spalania oraz turbosprężarkach.
  • Wydłużone okresy pracy przy zastosowaniu agresywnego paliwa gazowego.
  • Niski poziom osadów w skrzyni korbowej- mniej problemów z oczyszczaniem.
Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl