Tribol CH 1730/100 Spray (Stara nazwa: Tribol 1730/100 Spray) - olej łańcuchowy

Tribol CH 1730/100 Spray (Stara nazwa: Tribol 1730/100 Spray) - olej łańcuchowy

Opis

Castrol Tribol™ CH 1730 (poprzednia nazwaTribol™ 1730/100) jest olejem łańcuchowym do normalnego zakresu temperatur lub krótkotrwałej eksploatacji do temperatury 150°C. Tribol CH 1730/100 bardzo dobrze przylega do powierzchni metalicznych i posiada bardzo dobrą przyczepność oraz zdolności penetracyjne. Specjalistyczne dodatki addytywne (uszlachetniające) nadają produktowi Tribol CH 1730/100 bardzo dobre własności smarowe w obszarze tarcia półpłynnego. Tribol CH 1730/100 jest produkowany z mieszaniny wybranych frakcji oleju mineralnego i jednego oleju estrowego. Dzięki temu składowi, zapewniony jest wysoki stopień stabilności termicznej. Inhibitory antykorozyjne i antyutleniacze nadają olejowi Tribol CH 1730/100 efektywną ochronę antykorozyjną i długi okres użytkowania partii oleju (niskie zużycie).

Zastosowanie

Typowe przypadki zastosowania dla oleju Tribol CH 1730/100 to smarowanie łańcuchów transportowych i napędowych w temperaturze otoczenia, temperaturze podwyższonej, przy niekorzystnych wpływach otoczenia i dużym stopniu zanieczyszczenia otoczenia (zapylenie środowiska). Tribol CH 1730/100 może być dozowany poprzez smarowanie kropelkowe, przez natryskiwanie, za pomocą pędzla lub poprzez automatyczne układy centralnego smarowania.

Zalety

  • Zdolność zwilżania i odpowiednio wyważony pakiet dodatków dają optymalny stan smarowania, nawet przy zredukowanych ilościach środka smarowego.
  • Syntetyczna część powoduje efekt samooczyszczania układu i dobrą odporność na wpływy środowiska.
  • Efekt czyszczenia przy ciągłym regularnym smarowaniu zmniejsza przerwy w ramach prac oczyszczenia łańcucha.
  • Dzięki dużej zdolności zwilżania i rozpuszczania oleju Tribol CH 1730/100 można rozpuścić pozostałości szlamowe i koksowe wcześniej stosowanych produktów. Zabrudzenie na skutek skapywania oleju lub opadających części koksowych, jak to się dzieje w przypadku nadmiernego smarowania innymi produktami, jest w przypadku stosowania oleju Tribol CH 1730/100 ograniczone.
  • Realna jest oszczędność energii w związku ze znacznie obniżonym tarciem przy użyciu oleju Tribol CH 1730/100.
  • Dobra tłoczliwość oleju w centralnych układach smarowania jest dowiedziona u czołowych producentów tych urządzeń. Olej jest neutralny w stosunku do uszczelnień tych urządzeń z materiału NBR w ramach normalnych temperatur stosowania.
  • Doskonała ochrona przed zużyciem ciernym została potwierdzona podczas prób w przodujących wytwórniach łańcuchów.
Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl