Energrease SY-HT 2 - smar syntetyczny wysokotemperaturowy

Energrease SY-HT 2 - smar syntetyczny wysokotemperaturowy

Opis


Energrease SY-HT 2 jest najwyższej jakości smarem przeznaczonym zasadniczo do pracy w warunkach wysokich temperatur. Jego formulacja oparta jest na syntetycznym oleju bazowym i nieorganicznym zagęszczaczu. Bezwoskowa charakterystyka olejów syntetycznych zapewnia doskonałą odporność na utlenianie w wysokich temperaturach jak również smarowani w niskich temperaturach. Energrease SY-HT 2 umożliwia oszczędność energii poprzez zmniejszone tarcie, mniejszy moment obrotowy konieczny do pokonania oporu łożyska i niższe temperatury w strefie jego obciążenia. Nieorganiczny zagęszczacz zapewnia doskonałą stabilność strukturalną w bardzo wysokich temperaturach oraz wysoką temperaturę kroplenia. Energrease SY-HT 2 nie zawiera ołowiu, chloru ani azotynów.

 

Podstawowe zalety


Energrease SY-HT 2 zapewnia następujące korzyści:
- Zredukowane przestoje i niższe koszty serwisowania dzięki wyjatkowym własnościom wysoko- i niskotemperaturowym zapewniającym wydłużone okresy między przesmarowaniami
- Niższe zużycie energii dzięki zmniejszonemu tarciu
- Zachowanie struktury smaru w wysokich temperaturach
- Wyjątkowa pompowalność w niskich temperaturach
- Niska lotnośc

 

Zastosowanie


Energrease SY-HT 2 zalecany jest do stosowania w łożyskach zwłaszcza wysokoobrotowych i oporowych, tam gdzie wytwarzana jest wysoka temperatura a także w warunkach wysokiej temperatury zewnętrznej oraz przy wydłużonym okresie między przesmarowaniami. Jest on odpowiedni także do stosowania w łozyskach silników elektrycznych, gdzie warunki pracy wymagają zmniejszonego tarcia, niskiego zużycia i wydłużonego okresu pracy. Energrease SYHT 2 można stosować w zakresie temperatur roboczych od -50 °C do 200 °C. zachowjąc odpowiedni okres wymiany.

 

Przechowywanie


Wszystkie opakowania powinny być trzymane pod dachem w pomieszczeniach zamkniętych. Produktów nie należy przechowywać w temperaturze powyżej 60°C, wystawionych na działanie promieniowania słonecznego lub na mróz.

 

Zdrowie, Bezpieczeństwo, środowisko


Informacje o tym produkcie, dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i wpływu na środowisko, zawarte są w Karcie Bezpieczeństwa. Podano tam szczegóły dotyczące ewentualnych zagrożeń, przestrogi i środki pierwszej pomocy wraz z omówieniem wpływu na środowisko i sposobów pozbywania się zużytych produktów. BP nie ponosi żadnej odpowiedzialności, jeżeli produkt jest wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem lub z innymi niż podano środkami ostrożności.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl